banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Iğdır’da Turnitin Veritabanı Konulu Seminer

Iğdır Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından ‘Turnitin (İntihal) Veritabanı’ konulu eğitim semineri düzenledi.Karaağaç Kampüsü Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere Iğdır Üniversitesi Rektör Vekili...

IĞDIR 25.02.2016, 11:05
Iğdır’da Turnitin Veritabanı Konulu Seminer
Iğdır Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından ‘Turnitin (İntihal) Veritabanı’ konulu eğitim semineri düzenledi.
Karaağaç Kampüsü Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere Iğdır Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Faik Yılmaz ve çok sayıda akademisyen katıldı. Turnitin programı ile ilgili eğitim semineri, Turnitin Türkiye temsilcisi Tecknowledge firmasından gelen Eğitim Danışmanı Serdinç Kaya tarafından verildi. Eğitim danışmanı Kaya, “Turnitin, öğrenci ödev ve projelerinin kontrolünü sağlamak, intihalleri ve usulsüz alıntıları engellemek amacıyla kullanılan makale, ödev ve benzeri çalışmaları, internet, veri tabanları ve daha önce programa yüklenmiş olan dokümanlarla karşılaştırarak aralarındaki benzerlik yüzdelerini hesaplayan bir programdır. Dünyanın en büyük karşılaştırma veri tabanını kullanarak, özgün olmayan içerik açısından öğrencilerin çalışmalarının anlık kontrolünü sağlar. Daha yoğun geri bildirim sağlamayı kolaylaştırarak öğrencilerin öğrenmesini ve katılımını geliştirmeye yardımcı olur. Özelleştirilebilir sürükle-bırak işaretleri, sesli yorumlar ve bölüm başlıkları ile eğitmenlerin zamandan tasarruf etmesini sağlar. Öğrencilerin eleştirel düşünme becerileri geliştirmesini ve birbirlerinden bir şeyler öğrenmesini teşvik eder” dedi.
Seminerin sonunda Rektör Vekili Yılmaz, eğitim danışmanı Serdinç Kaya’ya hediye takdim etti.
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102