Hakkari Kültür Sergisi

Hakkari Anadolu İmam Hatip Lisesi (AİHL) tarafından “Çemberimde Gül Oya” projesi kapsamında kültür sergisi düzenledi.Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Hakkari Gençlik Merkezi’nde düzenlenen sergiye İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun,...

Hakkari Kültür Sergisi
Hakkari Anadolu İmam Hatip Lisesi (AİHL) tarafından “Çemberimde Gül Oya” projesi kapsamında kültür sergisi düzenledi.
Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Hakkari Gençlik Merkezi’nde düzenlenen sergiye İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal ile kurum müdürleri ve çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Sergi hakkında bilgi veren Hakkari AİHL öğretmenlerinden Neslihan Terzioğlu, “E-twinning “Çemberimde Gül Oya” projesinin İzmir koordinatörü Nesrin Karaduman öncülüğünde başlatılmış olup tüm Türkiye’nin bir olduğu, aynı gökkuşağı altında birleştiği bir kültür sergisidir. 81 ilin tamamının emeği ile oluşturulan sergide 81 ile ait kültür sergileri sergilendi. İllere ait çemberler, türküler, maniler, yemek tarifleri ve birçok öğe sergilenmiştir. Sergimiz Türkiye’nin faklılıklarının zenginlik öğesi olduğuna ve 81 ilin tek yürek olmasına vurgu yapılmıştır” dedi.
Serginin 81 ilin emeğinin temsili olduğunu ifade eden Terzioğlu, “Çemberimde Gül Oya projesinin 11. durağı Hakkari olup Hakkari Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından Hakkari Gençlik Merkezi’nde halk ile buluşturulmuştur” diye konuştu.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176