banner191

banner148

banner179

banner176

Vatani görevlerine uğurlanan Dodurgalı gençler için asker düğünü

Bilecik’in Bozüyük ilçesine bağlı Dodurga beldesinde, Belediye Başkanı Selim Tuna tarafından 1998/1 tertip olarak askere gidecek askerler için asker düğünü düzenlendi.Kapalı spor salonunda düzenlenen ve duygulu anların yaşandığı gecede...

HABERDE İNSAN 22.01.2018, 16:58
Vatani görevlerine uğurlanan Dodurgalı gençler için asker düğünü

Bilecik’in Bozüyük ilçesine bağlı Dodurga beldesinde, Belediye Başkanı Selim Tuna tarafından 1998/1 tertip olarak askere gidecek askerler için asker düğünü düzenlendi.

Kapalı spor salonunda düzenlenen ve duygulu anların yaşandığı gecede asker aileleri zaman zaman gözyaşlarına hâkim olamadı. Dodurga beldesinden 1998/1 tertip olarak 16 gencin vatani görevini yapmak için kışlaya uğurlanacağı belirtildi. Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Selim Tuna, bir bayrak devir teslim töreninin daha geldiğini 1998/1 tertip askerlerin bu kutlu görev için moralli gitmeleri amacıyla bu asker düğününü düzenlediklerini söyledi. Tuna, anne babalara, askerlik vazifelerini yaptıktan sonra hayırlısıyla sağ salim evlatlarına kavuşmaları temennisinde bulundu. Kınalı kuzulara her kuzunun koç, her koçun da kurban olamayacağını belirten Tuna, ’Her ana kuzusu da sizin gibi asker olamaz’ ifadelerine yer verdi. Askerlik görevine gidecek gençlerle tek tek helalleşerek hepsine iyi eğlenceler diledi.

Askere gidecek Dodurgalı gençlerde bu güzel organizasyonu kendilerine tertip eden Belediye Başkanı Selim Tuna’ya teşekkür ederek günün anısına plaket takdim ettiler. Devamında Dodurgalı askerlerin asker düğünü büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Dodurga beldesine has gelenekler yaşatılmaya devam ederek hem eğlenceli hem de duygulu anlar yaşandı. Sırasıyla askerlere kınalar yakıldı, gelin ve damat oyunlarıyla birlikte oynanan birbirinden farklı oyunlar görülmeye değerdi. Kapalı spor salonunda gerçekleştirilen asker düğününe askere gidecek gençler, asker aileleri ve davetliler katıldı.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?