banner191

banner148

banner179

banner176

Eskişehir’de mevsimin ilk hamsileri tezgahlara ulaştı

Sezonun açılması ile birlikte mevsimin ilk hamsileri Eskişehir’de tezgahları süslemeye başladı.Geçtiğimiz yıllara göre fiyatların biraz yüksek olduğu kaydedilirken yinede tezgahlara gelen hamsiler, balıkçıların yüzünü güldürdü....

HABERDE İNSAN 10.09.2017, 12:25
Eskişehir’de mevsimin ilk hamsileri tezgahlara ulaştı

Sezonun açılması ile birlikte mevsimin ilk hamsileri Eskişehir’de tezgahları süslemeye başladı.

Geçtiğimiz yıllara göre fiyatların biraz yüksek olduğu kaydedilirken yinede tezgahlara gelen hamsiler, balıkçıların yüzünü güldürdü. Sezonun beklendiği gibi olmazsa da güzel başladığını ifade eden balıkçı esnafı Oruç Akkol, “Eylül ayından hamsi balığın sezonu açılır. Sezonun ilk hamsiler bize geldi. İlk günlerinde hava sıcak olduğu için şuanda tam beklediğimiz gibi olmazsa da, yavaş yavaş hızlanıyor. Hava soğuk olunca hamsi balıkları daha çok avlanır. Hamsiler arasında olduğu tüm çeşitler geldi. Ayrıca Hamsilerin bu gelmesi Mart ayında dönem kapanacak kadar devamlı gelecek” diye konuştu.

Pazara ulaşan hamsilerin fiyat konusunda bilgi veren Oruç Akkol şunları söyledi:

“Hamsiler yeni geldiği için bir az pahalı tabi. Şuanda 15 liradan satılıyor. Hem de hava sıcak olduğundan balıklar daha çok aşağıya gider ve az avlanır. Hava soğuk olunca çıkarlar ve bol bol avlanır. Ayrıca bu sene daha bol olacağını söyleniyor. Bol bol çıkınca hem hesaplı olur hem de vatandaşlar ucuz olarak alabilecek.”
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?