banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Engelli kadınların gelin olma hayalleri gerçek oldu

Tokat’ın Turhal ilçesinde engelli kadınların gelin olma hayalleri gerçek oldu.Turhal Belediyesi, AK Parti Turhal Kadın Kolları İlçe Başkanlığı ve Çare Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlikte 18-38...

HABERDE İNSAN 22.01.2018, 17:26
Engelli kadınların gelin olma hayalleri gerçek oldu

Tokat’ın Turhal ilçesinde engelli kadınların gelin olma hayalleri gerçek oldu.

Turhal Belediyesi, AK Parti Turhal Kadın Kolları İlçe Başkanlığı ve Çare Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlikte 18-38 yaş arasında 17 engelli kadın için temsili düğün yapıldı. Müftü Mahallesi Mahalle Konağı’nda gerçekleştirilen temsili düğün gelinlere kına yakılmasıyla başladı. Oyun havalarının ardından takı töreni yapılırken, pasta kesen bayanlar gelin olma hayalini gerçekleştirdi. Düğünde aileleriyle birlikte doyasıya eğlenerek mutluluklarını paylaşan gelinler, kendilerine hayalini kurdukları gelinliği giyme imkanı sağlayan Turhal Belediyesi’ne, AK Parti Turhal Kadın Kolları İlçe Başkanlığı’na teşekkür etti. Temsili düğünde Başkan Bekler, gelinlere birer adet çeyrek altın taktı.

"Gözlerinde o mutluluğu görmek bizler için yeterli"

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, temsili düğünde duygularını dile getirerek, "17 engelli kızlarımızın bir günlüğüne de olsa kendilerini normal insanların tatmış olduğu bu duyguyu tatmaları ve gözlerinde o mutluluğu görmek bizler için yeterli. Bu program bizler için özel bir program Müftü Mahalle Konağımızı böylesine anlamlı programla hizmete açmak belediyemiz adına gurur verici" dedi.

AK Parti Turhal Kadın Kolları Başkanı Ayla Çelik Bedirhan ise temsili düğün için desteklerinden dolayı Başkan Bekler’e teşekkür ederek, "Genç kızlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayarak, kınalarını yakıp pasta kestik" diye konuştu.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?