banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Bilecik Emitt Fuarı’na hazırlanıyor

Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Kocabıçak, İstanbul’da düzenlenecek olan Emitt Fuarı’nda Bilecik’in kültürel değerleri tanıtılacağını söyleyerek, "Fuarda Bilecik’te özdeşleşmiş olan Osmanlı Devletinin manevi...

HABERDE İNSAN 23.01.2018, 14:23
Bilecik Emitt Fuarı’na hazırlanıyor

Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Kocabıçak, İstanbul’da düzenlenecek olan Emitt Fuarı’nda Bilecik’in kültürel değerleri tanıtılacağını söyleyerek, "Fuarda Bilecik’te özdeşleşmiş olan Osmanlı Devletinin manevi kurucuları, Ertuğrul Gazi, Şeyh Edebali, Osman Bey ve Dursun Fakıh’ın Osmanlı Devletinin kurulmasındaki fonksiyonları üzerinde durulacaktır" dedi.

Bilecik Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak 25-28 Ocak 2018 tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece TÜYAP’daki Emitt Fuarı’nda Bilecik’in kültürel değerleri tanıtılacak. Yapılacak olan fuar hakkında açıklama yapan Bilecik İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Kocabıçak, "Emitt Fuarı’nda Bilecik daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda da tarihi misyonunu, tabi ve doğal güzellikleri, sivil mimari örnekleri, kendine has bir şekilde üretmiş olduğu organik tarım ürünleri geleneksel el sanatları ve her türlü kültürel değerleri ve sanayisi ile en üst seviyede tanıtılıp adı İlimizle özdeşleşmiş olan Osmanlı Devletinin manevi kurucuları, Ertuğrul Gazi, Şeyh Edebali, Osman Bey ve Dursun Fakıh’ın Osmanlı Devletinin kurulmasındaki fonksiyonları üzerinde durulacaktır. Fuardaki standa Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ile birlikte Bilecik Belediye Başkanlığı, Bozüyük Belediye Başkanlığı, Osmaneli Belediye Başkanlığı, Söğüt Belediye Başkanlığı ve Vezirhan Belediye Başkanlığı işbirliğinde ilimiz en iyi şekilde tanıtılmaya çalışılacaktır. İlimize özgü ürünlerimizden olan ve kendine has bir damak tadı bulunan ayva lokumumuz, nar lokumumuz, helvamız ve bozamız, Osmanlı şerbetimiz standımızı ziyaret edecek olan yerli ve yabancı misafirlere ikram edilecek, hünerli ellerin ortaya çıkardığı Kınık çömlekçiliği el sanatları ürünlerinin ise canlı performansla sunumu yapılacaktır. Bilecik Valimiz Tahir Büyükakın’ın müdürlüğümüze sağladığı destek ve himayeleri ile Emitt fuarında keşfedilmemiş güzelliklere sahip taşı mermer, toprağı seramik, yaprağı ipek olan, Kuruluş ve Kurtuluşun beşiği Şeyh Edebali, Ertuğrul Gazi ve ecdat diyarı Bilecik en iyi şekilde tanıtılacak. İlimizin adına yakışır ve otantik bir şekilde tasarımı yapılan standımızda çok sayıdaki görsel ve yayımsal tanıtıcı materyallerimiz ile en üst seviyede tanıtımı yapılıp ziyaretçilerimize ise ikramlarda bulunulup İlimizi daha yakından tanımaları ve gezip görmeleri konusunda kendilerine davette bulunulacaktır" dedi.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
29°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?