banner191

banner148

banner179

banner176

Avrupa ülkelerine gidecek olan öğrencilerden İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş’a ziyaret

Türk Ulusal Ajansının 2017 Teklif Çağrısı üzerine Avrupa Birliği Erasmus Plus programı kapsamında başvurusu kabul edilen Bilecik’in Gölpazarı İlçesi’nde bulunan Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdür Vekili Ahmet Basatemur,...

HABERDE İNSAN 22.01.2018, 12:41
Avrupa ülkelerine gidecek olan öğrencilerden İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş’a ziyaret

Türk Ulusal Ajansının 2017 Teklif Çağrısı üzerine Avrupa Birliği Erasmus Plus programı kapsamında başvurusu kabul edilen Bilecik’in Gölpazarı İlçesi’nde bulunan Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdür Vekili Ahmet Basatemur, öğretmen ve öğrencileri, Portekiz´e yapılacak staj hareketliliği öncesi Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’u makamında ziyaret ederek Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi projesi hakkında bilgi verdiler.

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Avrupa Birliği Erasmus Plus programı kapsamında, Avrupa ülkelerine gidecek olan Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencilerini projelerinden dolayı tebrik etti. Durmuş, “Öğrencilerimiz yurt dışına girdikleri çevrelerde ülkeyi ve Türk insanını temsil ediyorlar. Konuşmaları, hal ve hareketleri Türk kültür ve medeniyetinin bir ürünü olarak algılanacaktır. Bazı çevrelerde milletimiz hakkında haksız ve olumsuz düşüncelerle de karşılaşacaklar. Öğrencilerimiz de iyilik, doğruluk, dürüstlük, adalet, yardımseverlik ve güzel ahlaklı olma gibi davranışlarıyla bu düşünceleri değiştirebilirler. İşte gittiğiniz her yerde kaynağından beslenip feyiz aldığınız bu medeniyeti hem gereğince yaşamalı hem de gereğince tanıtmalısınız. Kimliğinizden ve kişiliğinizden ödün vermeden, özgüven içerisinde çalışmalarınızı yürütmelisiniz. İnanıyorum ki ülkenize döndüğünüzde arkanızda hoş bir seda bırakacaksınız ve gönül rahatlığıyla anlatacak anılar biriktireceksiniz. Bu duygu ve düşüncelerle çıktığınız yolda sizlere kolaylıklar ve başarılar diliyor, Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum” dedi.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
21°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?