Güzelkent Tersanesi 4 balıkçı gemisini suya indirdi

Türkeli Güzelkent Tersanesi’nde yapımı tamamlanan ve her biri yaklaşık 2,5 milyon lira değerinde olan 28,5 metre uzunluğunda 327 ton ağırlığında 4 balıkçı gemisi suya indirildi.

Sinop'un Türkeli ilçesinde yapımı tamamlanan 4 adet balıkçı gemisi suya indirildi. İlçede gemi yapımı noktasında önemli çalışmalar yürütüldüğünü belirten Türkeli Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Cevat Kaya: "Türkiye'nin İlk Araştırma Gemisi'ni yaparak başarı sağlayan tersane firmamız, 4 balıkçı gemisinin de yapımını sağlayarak Karadeniz bölgesinde sayılı tersaneler arasına girdi" dedi.

Türkeli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Cevat Kaya, Güzelkent tersanesinde yapımı tamamlanan ve her biri yaklaşık 2,5 milyon liralık değere sahip olan 28,5 metre uzunluğunda 327 ton ağırlığında 4 balıkçı gemisinin suya indirildiğini bildirdi. Kaya, Sinop Üniversitesi'ne ait Türkiye'nin İlk Araştırma Gemisi olma özelliği bulunan 'Seydi Ali Reis' adlı Araştırma Gemisi'nin de bu tersanede yapıldığını kaydederek, şunları söyledi: "Güzelkent Limanı'nda hizmet veren tersanemizde Araştırma Gemisi'nin yapımıyla büyük başarı elde eden tersanemiz, bir yıllık süre içerisinde yaptığı 4 balıkçı gemisiyle, hedef yükseltti. Bu çalışmalar bizi son derece mutlu etti. Balıkçı gemilerinin yapımında başta emeği geçen usta başı İsmail Yıldırım olmak üzere tüm çalışanları tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.