banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Yunanistan’ın Türkiye Şakası Gerçek Oluyor

Ekonomik kriz yaşayan Yunanistan'ın medyasında 1 Nisan şakası olarak yer alan 'Yunanistan'ı krizden Türkiye çıkaracak' şeklindeki haber gerçeğe dönüşüyor...

GUNDEM 23.04.2010, 01:33
1900
Yunanistan’ın Türkiye Şakası Gerçek Oluyor

Yunanistan’ın Türkiye Şakası Gerçek Oluyor

Atina'da yayımlanan Ta Nea gazetesi, geçen hafta Başbakan Erdoğan ile Papandreu arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, ''Başbakan Erdoğan'ın Yunanlı karşıtına mali yardım yapma fikrini resmen dile getirdiğini, ancak önerinin Papandreu tarafından nezaketle reddedildiğini'' savundu.

Egemen Bağış Atina'yı ziyaret edecek mi
Haberde, diplomatik kaynakların, ''Türkiye'nin, Yunanistan'a ekonomik yardım düşüncesiyle bu konunun ayrıntılarının ele alınması için, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın bir Atina ziyareti yapması yolundaki haberlerin son günlerde Türk medyasında yer aldığını, ancak gerçekle ilgisi bulunmadığını'' kaydettikleri belirtildi.

Erdoğan olası bir ziyarette bulunabilir
Gazete, aynı kaynakların, Bağış'ın, Türkiye ile Yunanistan arasındaki Yüksek İşbirliği Komisyonu görüşmeleri çerçevesinde, Başbakan Erdoğan'ın Atina ziyaretinden bir gün önce diğer ilgili bakanlarla birlikte Yunanistan'a gelmesi olasılığı olduğunu da ifade ettiklerini kaydetti.

Atina Haber Ajansı (ANA), geçen Cuma öğleden sonra, Başbakan Erdoğan ile Papandreu'nun bir telefon görüşmesi yaptıklarını duyurmuştu.

Ziyaret Mayıs ayında olabilir

ANA, görüşmede, Erdoğan'ın Yunanlı karşıtının daveti üzerine yapacağı Atina ziyareti için tarih belirlenmesi konusunun ele alındığını ve söz konusu ziyaretin Mayıs ayı ortalarında gerçekleştirilmesi konusunda anlaşmaya varıldığını kaydetmişti.

Haberde, iki ülke başbakanının, ziyarete en iyi şekilde hazırlanılması, özellikle Dışişleri ve Avrupa konuları ile ekonomik işbirliği alanında, Yüksek İşbirliği Komisyonu'na katılacak yetkili bakanların temaslarının kısa sürede gerçekleşmesi konusunda görüş birliği sağladıkları belirtilmişti.

Yorumlar (0)
20
açık
banner260
banner102
banner93
Namaz Vakti 29 Mayıs 2022
İmsak 03:35
Güneş 05:29
Öğle 13:06
İkindi 17:05
Akşam 20:34
Yatsı 22:20
Günün Karikatürü Tümü