banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner148

banner145

banner179

banner243

YÖK, ÖSS'de Katsayıyı Kaldırdı

YÖK, bugün yaptığı toplantıda, ÖSS'de kullanılmakta olan katsayı uygulamasını 2010 yılından itibaren uygulanmayacağı kararını aldı.

GUNDEM 21.07.2009, 19:26
YÖK, ÖSS'de Katsayıyı Kaldırdı

YÖK, ÖSS'de Katsayıyı Kaldırdı

YÖK, 2010 yılından itibaren uygulamaya konulacak iki aşamalı üniversiteye giriş sisteminde ''Yerleştirme puanlarının hesaplanmasında ağırlıklı ortaöğretim başarı puanlarının 0.15 katsayısı ile çarpılmasına, adaylardan öğretmen lisesi veya meslek lisesi mezunu olanların kendi alanlarındaki programları tercih etmeleri halinde ağırlıklı ortaöğretim başarı puanlarının 0.06 ek katsayı ile çarpımı sonucunda bulunan değerin puana ekleneceğini'' bildirdi.

Yorumlar (3)
ayşe yağmurculu 11 yıl önce
Çok sevindim.Ben ticaret lisesinde okuyorum.3, snıftayım.gerçi imamhatiplileri düşündüler orası belli.ama bizde arada kaynadık.Sadece bizler olsaydık bu kadar çaba safretmezlerdi diye düşünüyoruz arkadaşlarla.Şimdi bizimde çalışma isteğimiz oldu istediğimiz üniversiteye gidebileceğiz.Teşekkürler imam hatipliler.
11 yıl önce
AYSE KIZIM SANADA OLAYLAR YANLIS OGRETILMIS.

BU İMAM HATİP SORUNU DEGİL BUNU YILLARDIR AGALAR BIOLE İSTEDİ VE

BİRCOK GENCİMİZ /İMAM HATİPLİ DAHİL)PIRIL PIRIL GENCLİGİNİ HARCADI.SEN BU KADAR OZEL UNİVERSİTENİN VE YURTDISI OKULLARININ

NERELERDEN BESLENDIGINI BIR OGRENCI MALIYETININ DEVLETE OLAN YUKUMLULUGUNU BİLİYORMUSUN.VE HERSENE HAKKI OLMAYAN INSANLARIN

ALAKASI OLMAYAN BOLUMLERDEN MEZUN OLARAK ALAKASIZ ISLER YAPTIGINI DUSUNUYORMUSUN.

İMAM HATİP DEKİ EGİTİM DİSİPLİNİ TOPLUMU KORKUTUYOR AMA İDOLOJİSİ KORKUTMASIN.ZIRA ZORLA MUSLUMAN OLMUS TURKLERİN DUSUNCE VE YAPILARI 4 YILLIK OKULDA DEGISMEZ.
Ayşe Yağmurculu 11 yıl önce
ismini yazmayıp bana cevap yazan ve yazısından büyüğüm olduğu anlaşılan kişiye söylüyorum;yazdıklarından hiç bir şey anlamadım.Bügtün bu yazdığın sorunları katsayımı çözecek artık?şimdi devletin öğrenci maliyetimi azaldı ?Sorun yok artık herkes istediği mesleği seçebilecek ve başarılı olacağı mesleğide bilebilecek öylemi? Katsayı bütün bunları engelliyordu?
8
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102