Yeni Partinin Genel Başkanı Belli Oldu

Aylar önce kuracağı yeni partiyi duyuran Rahşan Ecevit ve beraberindekiler ilk adımı attı. Bugün kuruluş dilekçesi verilen partinin genel başkanı ise sürpriz bir isim:

Yeni Partinin Genel Başkanı Belli Oldu

Yeni Partinin Genel Başkanı Cevizoğlu 

Aylar önce kuracağı yeni partiyi duyuran Rahşan Ecevit ve beraberindekiler ilk adımı attı. Bugün kuruluş dilekçesi verilen partinin genel başkanı ise sürpriz bir isim: Hulki Cevizoğlu

Türk siyasetine bugün yeni bir parti daha katıldı. Rahşan Ecevit’in manevi desteğiyle kurulan partinin liderliğini ise, ünlü bir gazeteci üstlendi; Hulki Cevizoğlu.

Cevizoğlu, Hürriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada, parti kuruluşuna ilişkin dilekçeyi sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı’na verdiklerini söyledi.
Partinin adı, Demokratik Sol Halk Partisi.

Cevizoğlu, partinin “hem SHP’yi, hem de DSP’yi içinde barındıran, içeren bir parti” olduğunu vurguladı. Partinin siyasi çizgisini ise, “Ecevit ilkeleri ve Atatürk ilkelerini savunmak” olarak nitelendirdi.

Amblemi, ağzında başak olan güvercin olarak tespit edilen partinin kuruluşuyla ilgili ayrıntılı açıklama ise, bugün öğleden sonra saatlerinde yapılacak.
 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176