banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Ve Seçmen Listeleri Kesinleşti

Askıya çıkan seçmen listelerine yapılan itirazların ilçe seçim kurullarınca görüşülüp karara bağlanması için süre sona erdi. Seçmen listeleri dün saat 17.00 itibarıyla kesinleşti

GUNDEM 21.12.2008, 13:24
1732
Ve Seçmen Listeleri Kesinleşti

Ve Seçmen Listeleri Kesinleşti

Askıya çıkan seçmen listelerine yapılan itirazların ilçe seçim kurullarınca görüşülüp karara bağlanması için tanına süre sona erdi. Seçmen listeleri dün saat 17.00 itibarıyla kesinleşti. Yüksek Seçim Kurulu'nun, Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yetkilileriyle yaptığı toplantı sona erdi. Kurul, Pazartesi günü tekrar bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunacak. TÜİK Başkan Vekili Ömer Toprak ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Mustafa Döner'in, yaklaşık 3 saat kaldıktan sonra ayrılmalarının ardından YSK üyeleri toplantıya devam etti.

Toplantıda, terör örgütü üyelerinin seçmen kütüklerinde yer aldığı, aynı adreste mükerrer seçmen yazıldığı, ölülerin seçmen kütüklerinde yer aldığı iddiaları görüşüldü. Toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yapan YSK İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Kadir Sağlam, toplantıda seçmen kütükleriyle ilgili iddiaların ele alındığını ifade etti. Kadir Sağlam, YSK üyelerinin Pazartesi akşam saatlerinde tekrar bir araya geleceğini ve toplantılara ilişkin Salı günü açıklama yapılacağını bildirdi.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü