banner191

banner148

banner179

banner176

Tebligat Kanunu Değişiyor

TBMM Adalet Komisyonunda, Tebligat Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın, elektronik yolla da tebligat yapılmasına olanak sağlayan.........

GUNDEM 21.01.2010, 01:23
Tebligat Kanunu Değişiyor

Tebligat Kanunu Değişiyor

Tasarının, adli sicil kayıtlarına elektronik ortamda ulaşılmasını öngören maddeleri üzerinde tartışma çıktı. Bu nedenle tasarının söz konusu maddeleri alt komisyonda değerlendirilecek. 
 
Komisyonda, ''Tebligat Kanunu ile Adli Sicil Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Yasa Tasarısı'' ile Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak'ın Tebligat Kanunu ile Karayolları Trafik Kanununda değişiklik öngören yasa teklifi birleştirildi. Tasarının adı ''Tebligat Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'' olarak değiştirildi. 
 

Komisyonda, düzenlemenin, Tebligat Kanununda değişiklik yapan maddeleri kabul edildi. 
 
Buna göre, isteyene elektronik yolla da tebligat yapılabilecek. Anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş şirketlere elektronik yolla tebligat yapılması zorunlu olacak. 
 
Elektronik yolla tebligatın zorunlu bir sebeple yapılamaması halinde, diğer usullere göre tebligat yapılacak. Elektronik yolla tebligat, muhatabın elektronik adresine ulaştığı tarihi izleyen beşinci günün sonunda yapılmış sayılacak.(aa)

Yorumlar (1)
10 yıl önce
AYNI TEBLI GIBI ELEKTRONIK YOLLA HECKERLARLA BANKA HESAPLARIMIZI DA GARANTI ALTINA ALACAKLARMI YOKSA BU KANUN GIBI

KENDILERINEMI YONTACAKLAR
25°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?