Suyun Geleceği İstanbul'da Konuşulacak

5. Dünya Su Forumu'nda "Hayatın kaynağı suyun geleceği nasıl olacak?", "Su nasıl yönetilecek?" sorularına cevap aranacak.

Suyun Geleceği İstanbul'da Konuşulacak

Suyun Geleceği İstanbul'da Konuşulacak

İstanbul, büyük su buluşmasına hazırlanıyor. 5. Dünya Su Forumu için hazırlıklar tamamlandı.

30 Bin Kişi Biraraya Gelecek
Habitat'tan bu yana en büyük organizasyon için İstanbul'da 30 bin kişinin buluşması bekleniyor.
Su 5. Dünya Su Forumu'nda bütün yönleri ile İstanbul Sütlüce'deki kongre merkezinde tartışmaya açılacak. 21'nci yüzyılda su savaşları çıkabileceği öngörüsüne engel olmak için forum çerçevesinde liderler de biraraya gelecek.

Forumda Mini Zirve Düzenlenecek
Forumda, bu yıl ilk kez, bir de mini zirve düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün evsahipliğinde bugün (16.03.2009) düzenlenecek zirvenin adresi, Çırağan Sarayı…

Devlet ve hükümet başkanlarının katılacağı zirve Cumhurbaşkanı Gül başkanlığında toplanacak. Zirveye, çeşitli uluslararası kuruluşların üst düzey yetkilileri de katılacak. Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani de zirveye katılan liderler arasında... 120 ülkeden çevre bakanı, yüzlerce parlamenter ve akademisyenle birlikte binlerce gazeteci de forum için İstanbul'da...

Bu arada 5. Dünya Su Forumu, alternatifini de İstanbul'a taşıdı. Alternatif forumun hedefi de, suyun ticarileştirilmesine karşı çıkmak.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176