banner191

banner148

banner179

banner176

Son 10 Yılın En Etkili 50 Kişiliği

İngiliz Financial Times Gazetesi, son 10 yıla şekil veren, 10 yılı etkileyen 50 kişiyi seçti.

GUNDEM 01.01.2010, 02:04
Son 10 Yılın En Etkili 50 Kişiliği

Son 10 Yılın En Etkili 50 Kişiliği

İngiliz Financial Times (FT) gazetesi, son 10 yılın en etkili 50 kişisini seçti.

2000’lerin ilk dokuz yılının, 11 Eylül saldırılarıyla başladığı ve küresel ekonomik krizle sona erdiğini belirten gazete, FT’nin bu son 10 yıla şekil veren, 10 yılı etkileyen 50 kişiyi seçtiğini kaydetti.

FT, 50 kişilik listede sadece "kahramanların" değil, bazı "kötü adamların" da yer aldığını belirterek, bu kişilerin dünyada ve bölgelerinde, özellikle siyaset, iş dünyası, ekonomi ve kültür alanlarındaki etkileri dikkate alınarak seçildikleri bildirildi.

Gazete ayrıca, listesini tartışmaya açarak okuyucularına, "Bu listede kimler eksik? Kimler çıkarılmalı?, Gelecek 10 yılı sizce kim etkileyecek" sorularıyla interaktif bir ortam oluşturdu.

FT’nin listesinde yer alan bazı isimler şöyle:

ABD Başkanı Barack Obama, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, El Kaide lideri Usame Bin Ladin, Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva, Çin Cumhurbaşkanı Hu Jintao, Ruanda Cumhurbaşkanı Paul Kagame, Birleşik Krallık’ın eski Başbakanı Tony Blair, ABD’nin eski başkanı George W. Bush, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Goldman Sachs’ın Yöneticisi Lloyd Blankfein, Apple’ın Yöneticisi Steve Jobs, Google’ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Amerikalı hip hop şarkıcıları JayZ ve eşi Beyonce, Harry Potter’ın yazarı JK Rowling, Amerikalı televizyon sunucusu Oprah Winfrey, golf oyuncusu Tiger Woods.

Yorumlar (0)
24°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?