banner191

banner148

banner179

banner176

"Şalvarspor"a Büyük İlgi

Mersin'in Silifke ilçesinde çiftçi kadınların oluşturduğu kadın futbol takımının şalvarla yaptığı maçlar yoğun ilgi görüyor.

GUNDEM 08.02.2009, 02:37

"Şalvarspor"a Büyük İlgi

Mersin'in Silifke ilçesinde yaşları 50 ila 60 arasında değişen 14 çiftçi kadından oluşan ve kendilerine "Şalvarspor" adı veren futbol takımı, haftada bir gün halı sahada kendi aralarında maç yapıyor.

Takımların birbirlerine karşı üstünlük sağlayamaması nedeniyle 3-3 berabere biten maçtan sonra açıklama yapan mavi takımın kaptanı Zeynep Bulut, "erkeklerin kadınlar futbol oynayamaz iddiasını doğru bulmadıklarını, kadınların da bu oyunu başarıyla oynayabileceğini kanıtlamak amacıyla bu takımı kurduklarını" söyledi.

Turuncu takımın kaptanı Fatma Kara ise sahada önemli olanın yenmek değil, sevgi, dostluk ve kardeşliğin sağlanması olduğunu kaydetti.

Yaptıkları maçlarla tarlada çalışmanın yorgunluğunu ve stresini de üzerlerinden attıklarını belirten Kara, gençlere tavsiyelerde bulunarak, kahvehanelerde sigara dumanının altında zaman geçirmeleri yerine spor yapmalarını önerdi.

Yorumlar (0)
30°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?