banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Pilot Ters Yöne Uçmuş

Beyrut'tan havalanan ve Akdeniz'e düşen Etiyopya Havayolları'na ait yolcu uçağının, kontrol kulesinden söylenenin ters yönüne uçtuğu ortaya çıktı.

GUNDEM 26.01.2010, 13:58
1816
Pilot Ters Yöne Uçmuş

Pilot Ters Yöne Uçmuş

Lübnan'ın başkenti Beyrut'tan kalktıktan kısa süre sonra Akdeniz'e düşen Etiyopya Havayolları'na ait uçağın düşme nedenine ilişkin bir açıklama bugün Lübnan Ulaştırma Bakanı'ndan geldi.

Lübnan Ulaştırma Bakanı Gazi Aridi, Etiyopya Havayollarına ait yolcu uçağının içindeki 90 kişiyle Lübnan açıklarında denize düşmesinden önce pilotun Beyrut kontrol kulesinin önerdiği yönde uçmadığını belirtti.

Aridi, Associated Press ajansına verdiği demeçte, ''kulenin pilottan uçağın rotasını düzeltmesini istediğini, ancak pilotun çok hızlı ve tuhaf bir dönüş yaptığını'' söyledi.

Bakan Aridi, bunun neden böyle olduğu veya pilotun kontrolü dışında olup olmadığının bilinmediğini kaydetti. Ancak uçağın kötü hava koşulları nedeniyle düşmüş olabileceği de belirtiliyor.

Kazadan 24 saatten fazla bir süre sonra henüz kurtulan yolcu bulunamazken, Etiyopya Havayolları sözcüsü kurtulan olma ihtimalinin çok az olduğunu ifade etti.

Uçağın kara kutusu bulunmaya çalışılıyor.

Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü