banner191

banner148

banner179

banner176

Otomotivde İndirim Var Ama.......

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan otomotivde bir indirimin işaretini verdi ancak ayrıntı vermekten kaçındı.

GUNDEM 26.01.2009, 00:42
Otomotivde İndirim Var Ama.......

Otomotivde İndirim Var Ama.......

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan otomotivde bir indirimin işaretini verdi ancak ayrıntı vermekten kaçındı. Unakıtan “Bir indirim olacak ama onların istediği gibi değil. Başka indirimler var” dedi.

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, yeni önlemler arasında teşviklerin uzatılması ve başka tedbirlerin olduğunu söyledi. Eskişehir İl ve İlçeleri Derneği’nin (ESDER) düzenlediği Eskişehirliler Gecesi etkinliğine katılmak üzere kente gelen Bakan Unakıtan, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Geç alınmış tedbir yok


Bakan Unakıtan, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneğinin (TÜSİAD) hükümetin alması gereken önlemlere ilişkin açıklamasıyla ilgili olarak, iş aleminde herkesin kendine göre değerlendirme yapabileceğini, bunun gayet normal olduğunu kaydetti.

“Bizim geç alınmış bir tedbirimiz yok” diyen Unakıtan, şöyle konuştu: “Her türlü tedbiri zamanından önce almaya gayret ediyoruz. Çalışmalarımız sürüyor. Pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu gündeminde bunları görüşeceğiz. Daha sonra bazı yasa çalışmalarını TBMM’ye getireceğiz. Yeni önlemler arasında teşviklerin uzatılması ve başka tedbirler de var. Onları da Bakanlar Kurulu’nda kabul edildikten sonra Meclis’e göndereceğiz.”

Unakıtan, “Bu önlemlerin arasında hurda araç indirimi de var mı?” şeklindeki soruyu, “Otomotivde indirimler olacak ama onların istediği gibi değil. Başka indirimler var. Bu konu Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda görüşüldü, bitti, tamamlandı. Hemen Bakanlar Kurulu’na sevki yapıldı” diye yanıtladı.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?