banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

ÖSS'deki Katsayı Adaletsiziliğini Savundu

YÖK'ün meslek liseleri önündeki en büyük engel olan katsayıyı kaldırımasına itiraz eden İstanbul Baro Başkanı Aydın'dan hukuk tarihine geçecek savunma:

GUNDEM 04.08.2009, 01:03
1769
ÖSS'deki Katsayı Adaletsiziliğini Savundu

ÖSS Katsayı Adaletsiziliğini Böyle Savundu

YÖK'ÜN Meslek Liselerinin ÖSS'deki katsayı engelini kaldırması toplumun geniş kesiminde olumlu karşılanırken İstanbul Barosu kararın iptali için Danıştaya başvurdu.

ATV'ye konuşan Baro Başkanı Muammer Aydın iptal gerekçelerini ise İmam Hatip Liseleri'ne dayandırırken İHL'ler hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu da sözleri ile ortaya koydu.

İmam Hatip Liselilerin avukat olmaması gerektiğini savunan Aydın, Hukuk Fakülteleri'nin Türkçe-Matematik ortalaması olan Eşit Ağırlıkla öğrenci aldığını oysa İmam Hatip Liseleri'nde matematik okunmadığını söyledi.

Baro Başkanı Muammer Aydın katsayıya yönelik tepkisini ifade ederken de şok bir ifade kullandı. 1999 yılına kadar eşit olarak sınava giren öğrencilerin önüne katsayı engelinin konulması konusunda ise “Ben 1999 yılına değil bugüne bakıyorum dedi.

Aydın, katsayının kaldırılmış olmasının düz liseye gidenler için haksızlığa yol açtığını savunurken yeni düzenlemenin fısat eşitliği yaratmıyor mu sorusuna ise verdiği cevap belki de hukuk tarihine geçecek kadar çarpıcı: Eşitlik eşit insanlar arasında olur.

Yorumlar (1)
Ali AKIN 12 yıl önce
Sadece İmam Hatipleri daha avantajlı yapmak için sistem bozulmamalı.

İmam hatiplerin zaten çok avantajı var. Normal Anadolu Meslek Lisesine en az 380/400 OKS puanıyla girilirken

Anadolu İmam Hatipler 200/220 civarında OKS taban paunıyla giriliyor ve yüzde 95 nin devlet parasız pansiyonları var

3 öğün bedava sıcak yemeği var..Yani devlet çok puan alana hiç bir yardım yapmıyor, Ancak daha az puan alan İmam Hatip liselerine bedava yemek ve pansiyon sağlıyor. Böylece gariban ögrenci mühendis olmak yerine mecburen İmam olmaya zorlanıyor..

Bu mu haksızlık ve zülüm değilmidir.???

Bırakın çocukları açlıkla terbiye etmeyin, hür iradeleriyle

karar versinler isteyen, istedği okulu seçsin..

Yeterki Okusun..13
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
banner102
Günün Karikatürü Tümü