banner191

banner148

banner179

banner176

Okullarda Domuz Gribi Tatili

Çanakkale, Hatay'ın Dörtyol ve Belen ilçeleri ile Muş'un Varto ilçesinde bazı okullar domuz gribi nedeniyle tatil edildi.

GUNDEM 19.11.2009, 11:30
Okullarda Domuz Gribi Tatili

Okullarda Domuz Gribi Tatili

Çanakkale'de 954 öğrencinin öğrenim gördüğü Gazi İlköğretim Okulu, 4 öğrencide domuz gribi virüsüne rastlanması üzerine 3 gün tatil edildi.

Çanakkale İl Hıfzıssıhha Kurulu, Gazi İlköğretim Okulu'nda son günlerde gribal enfeksiyona yakalanan öğrenci sayısının 30'a ulaşması, bunlardan 4'ünde de domuz gribi virüsüne rastlanması üzerine, okulun 3 gün tatil edilmesine karar verdi.

Tatil kararı, gece, öğretmenler aracılığıyla öğrencilere duyuruldu.

Hatay'ın Dörtyol ve Belen ilçelerinde de ilk ve orta dereceli okullar, domuz gribi nedeniyle, hafta başına kadar tatil edildi. Tatil kararı, grip sebebiyle sağlık kuruluşlarına başvuruların artması üzerine alındı.


Okullardaki sağlık taramasında, Dörtyol'da, bir öğrencide, domuz gribine rastlandı. Dörtyol ve Belen'deki tedbir amaçlı tatil, hafta sonuyla birlikte beş gün olacak.

Domuz gribi şüphesiyle Muş'un Varto ilçesinde Çaylar ve Merkez Yatılı İlköğretim Bölge Okullarında da eğitime 3 gün süreyle ara verildi.

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?