banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Mühendisler YDS ertelendiği için gemilere çıkamıyor!

Onlarca makine mühendisi, Yabancı Dil Sınavı ertelendiği için gemilere çıkamıyor.

GUNDEM 25.12.2020, 21:35 25.12.2020, 21:36 Halit Emre İbrahimoğlu
369
Mühendisler YDS ertelendiği için gemilere çıkamıyor!

Gemi inşaatı ve gemi makineleri, gemi ve deniz teknolojileri ve makine mühendisliği mezunları, gemilerde uzak yol vardiya mühendisi olarak çalışabilmeleri gerekli olan Yabancı Dil Sınavı’na (YDS) giremedikleri için maddi ve manevi sıkıntı yaşadıklarına dikkat çekiyorlar.

''Uzak yol vardiya mühendisi olabilmemiz için YDS şartı isteniyor!''

Fark derslerini aldıktan sonra gemi stajını tamamladıklarını ve liman sınavlarını da geçtiklerini belirten mezunlar, “Uzak yol vardiya mühendisi olabilmemiz için YDS şartı istenmektedir. Pandemi nedeniyle ÖSYM tarafından yapılan YDS ve diğer sınavlar iptal edildi. Herkes gibi bizler de pandemi nedeniyle maddi ve manevi olarak zor günler geçiriyoruz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından STCW’ler ve sağlık raporları süreleri uzatıldı. Bizler de pandemi dönemi bitene kadar YDS’dan muaf tutulmak istiyoruz. Bu durum gemide çalışmayı amaçlayan tüm zabitler için geçerlidir” dediler.Kaynak: denizcilikdergisi.com

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (3)
E.Altun 11 ay önce
YDS Muadili kabul edilen TOEFL ve PTE sınavları halen devam ediyor. Bu sınavları geçmek için 1 yıllarını ayıran, zabitlik sınavını geçmişken YDS yi geçmeyi bekleyen arkadaşların hakkının yenmesidir bu Muafiyet, Maalesef zabitlerimiz , yabancı tayfalar kadar bile İngilizce konuşamıyorken, muadili sınavlar hala devam ediyorken, YDS muafiyeti gibi bir şey talep etmek, Diğer çalışanlarının hakkının gasp edilmesidir.
cengiz kapt. 11 ay önce
YDS akademisyen olmak isteyenlerin,ingilizce tez hazırlayanların düzeylerini ölçmek üzere uydurulmuş bir sınavdır.sınav soruları içerisinde doğumdan ameliyatlara çok çesitli pragraflar ve ilgili sorular mevcuttur.gerçek anlamda denizcilik sektöründe çalışanların sınavı değildir.bir sınav olacaksa tamamen mesleği ligilendirem bir sınav olmalıdır.denizde hiç çalışmamış kişilerin icatları maalesef başımızı ağrıtıyor.
Chefeng. 11 ay önce
Tamamlama eğitimi tamamen kaldırılmalı denizcilik fakültesi makina mezunları iş bulamıyor artık yazık günah
15
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü