banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Mağusa Limanı’nda karantina krizi

Mağusa Limanı’na gelen 'Toros' gemisinde yolcu olarak bulunan 8 kişi karantina altına alındı. Aralarında üst rütbeli subayın da bulunduğu 8 asker de karantina altına alınmak istendi ancak subay otelde karantinayı reddedince limanda krize neden oldu.

GUNDEM 08.04.2020, 14:24 08.04.2020, 16:35 YAĞMUR GERZ
Mağusa Limanı’nda karantina krizi

Mağusa Limanı’nda karantina krizi

Mağusa Limanı’na bugün Toros gemisi ile gelen 8 kişi bir otelde karantina altına alındı. Aynı gemi ile gelen biri subay 8 asker de karantina altına alınmak istenirken, üst düzey rütbetli subayın tüm uyarılara rağmen otelde karantinaya girmek istememesi kısa süreli krize neden oldu.

Kıbrıs Postası, yetkililerden edindiği bilgide 8 sivil kişinin İskele bölgesinde bir otele yerleştirildiğini öğrenirken, çıkan kriz sonrasında askeri yetkililerin söz konusu askerleri henüz otele göndermediği ve askerlerin karantina altına alınmadığı öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde yine gemi ile ülkeye gelen bazı askerlerin aynı otelde karantina altına alındığı edinilen bilgiler arasında.

Mağusa Limanı’nında bazı görevliler kendi koşulları ile kendi ikametgahında karantinaya girmek için direten subayın aracına binip ayrıldıktan bir süre sonra limana geri döndüğünü bildirdi.

Kaynak: Kıbrıs Postası - NADIRE BAHADI

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?