banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Korumalardan Erdoğan açıklaması

Amerikan Gizli Servisi sözcülerinden Ed Donavan, dün gece Amerikan gizli servis elemanları ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın korumaları arasında çıkan kavga ile ilgili ne dedi?

GUNDEM 23.09.2009, 16:32
1748
Korumalardan Erdoğan açıklaması

Obama'nın korumalarından Erdoğan açıklaması

Amerikan Gizli Servisi sözcülerinden Ed Donavan, dün gece Amerikan gizli servis elemanları ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın korumaları arasında çıkan kavga ile ilgili bir açıklama yaptı.

Amerikan Gizli Servisi (Secret Service) sözcülerinden Ed Donavan, dün gece Amerikan gizli servis elemanları ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın korumaları arasında çıkan kavga ile ilgili bir açıklama yaptı. Konuyla ilgili Amerikan basınına konuşan sözcü Donavan, dil engelinin yaşananları daha kötü bir hale getirdiğini söyledi. Donavan konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“Yabancı bir diplomatik heyetin mensupları kafaları karışıp, Başkan Obama’nın otel çıkışında kullanması için hazırlanan çadıra girmeye kalktı. Kendilerine yapılan sözlü uyarıları da anlamadılar ve fiziki olarak engelleme ile karşılaştılar. Her şeye rağmen bu davetsiz misafirler çadıra giremedi. Sadece başkanın Limuzinine 3-4 metre kadar yaklaşabildiler. Diplomatik heyet bir kaç sokak ötede bulunan ilk koruma noktası olan ve üniformalı New York polisinin kontrol ettiği sokaktan gerekli geçiş izinleri olduğu için geçebildiler. Karışıklık sadece Başkan Obama’nın çıkış yapacağı zaman gelmelerinde oldu. Yanlış bir zamanda geldiler. Olay dil anlaşılmazlığı yüzünden da kötü bir hale geldi.”

Amerikan Gizli Servisi yaşanan kargaşa da her hangi bir kişinin tutuklanmadığını açıkladı. 

Yorumlar (1)
12 yıl önce
yapılan sozlu uyarıları anlamadılar ne demek ya? o kadar insan icinde amerikanın yuvarlama, basit ve argo olan sacma dilini bilen bir insan bile yokmuymus? bu ed donavan ya KENDISI SALAK, YA DA ACIKLAMA YAPTIGI INSANLARI SALAK ZANNEDIYOR...
16
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü