banner244

banner242

banner176

banner191

banner148

banner145

banner179

banner243

"Katsayıda Belirsizlik Giderilmeli"

Sınav sürecinin başladığı bir dönemde belirsizliklerin bir an önce giderilmesi gerektiğini vurgulayan Çiçek, TEKEL işçilerinin eylemine de değindi.

GUNDEM 16.02.2010, 01:13

"Katsayıda Belirsizlik Giderilmeli"

Katsayı kararı ile ilgili YÖK itirazını yaptı ve gözler Danıştay’a çevrildi. Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında konuşan Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek de bu konuyu değerlendirdi. Çiçek, sınav sürecinin başladığı bir dönemde belirsizliklerin bir an önce giderilmesi gerektiğini söyledi.

Bakanlar Kurulu, Başbakan Erdoğan başkanlığında yaklaşık 5 saat süren bir toplantı yaptı.

"Belirsizlik Bir An Önce Giderilmeli"

Toplantı sonrasında günrdeme ilişkin soruları cevaplayan Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Yüksek Öğretim Kurulu’nun Danıştay’ın katsayı kararına yaptığı itirazı değerlendirdi.

Çiçek, "Özellikle sınav sürecinin başladığı ve insanların heyecanlarının yükselmeye başladığı bir dönemde bu türlü belirsizliklerin de bir an evvel ortadan kaldırılması gerekir. Bu öğrencilerin baskı altında tutulması da bu manada doğru değildir" dedi.

"TEKEL İşçileri İçin Üzerimize Düşeni Yaptık"

TEKEL işçilerinin devam eden eylemi ilgili soruya ise Çiçek, "Biz işçilerimizin mağdur olmaması için üzerimize düşeni yaptığımız kanaatindeyiz" dedi.

Yorumlar (0)
8
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102