İstanbul'un Trafik Çilesi Erken Bitecek

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki çalışmalar, daha önce açıklanan tarihten 10 gün önce tamamlanacak.

İstanbul'un Trafik Çilesi Erken Bitecek

İstanbul'un Trafik Çilesi Erken Bitecek

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın talimatıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde hızlandırılacak çalışmalar, 31 Temmuz yerine 20 Temmuz 2009'da tamamlanacak.

Bakan Yıldırım, 21 Haziran'da başlayan 'genleşme derzlerinin değiştirilmesi çalışmalarının' hızlandırılması ve ekiplerin artırılması yönünde talimat verdiğini, böylece çalışmanın 40 gün yerine 30 günde tamamlanmasının planlandığını kaydetti.

Çalışmaların 20 Temmuz'da bitirileceğini belirten Yıldırım şöyle konuştu:

''Köprü yapıldığından beri ilk defa sismik güçlendirme bağlamında köprünün genleşme derzlerini değiştiriyoruz. Buna ihtiyaç vardı. Hem köprünün yapısal güvenliği hem de insanlarımızın emniyetli seyri açısından çalışmayı yapmak zorundayız. 24 saat süresince, 3 vardiya olarak aralıksız çalışma yürütüyoruz. Çalışma, dönüşümlü olarak ikişer şeritte devam edecek. İstanbul trafiğini aksatmamak için azami itinayı gösteriyoruz.''

Köprüdeki çalışmaları yürüten Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü'nün başındaki Yakup Dost da, NTV'nin 'Çile Yolu' programında, planlamanın 4 aşamadan oluştuğunu ve her aşamanın 10'ar gün sürmesinin beklendiğini belirtmiş ve "Ancak bunu daha öne çekmeyi planlıyoruz ve bu da perşembe ya da cuma günü belli olacak. 1 aya indirme peşindeyiz ama ne kadar başarırsak onunla yetineceğiz" şeklinde konuşmuştu.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176