banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

İngiltere'nin Borcu Rekor Seviyede

İngiltere'de kamu borçlarının rekor seviyede arttığı ve GSHM'nin yüzde 56,6'sına denk olan 799 milyar sterline ulaştığı bildirildi.

GUNDEM 21.07.2009, 16:46
2209
İngiltere'nin Borcu Rekor Seviyede

İngiltere'nin Borcu Rekor Seviyede

İngiltere'de kamu borçlarının rekor seviyede arttığı ve GSHM'nin yüzde 56,6'sına denk olan 799 milyar sterline ulaştığı bildirildi.  İngiltere'nin, söz konusu istatistiklerin tutulmaya başlandığı 1974 yılından bu yana kaydedilen en yüksek borç miktarı olduğuna işaret eden uzmanlar, hükümetin sadece geçen haziran ayında 13 milyar sterlin borçlandığını, bunun da geçen yılın aynı ayına göre iki kat artışa işaret ettiğini ifade etti.

Uzmanlar, geçen bir yıl boyunca devletin vergi gelirinin ise 32 milyar sterlin civarında, yüzde 10'luk bir düşüş gösterdiğini hatırlattı. Bunun da 1920'li yılların başlarından bu yana rastlanan en büyük düşüş olduğu ifade edildi.

İngiltere Maliye Bakanı, önümüzdeki mali yıl boyunca devletin 175 milyar sterlin civarında borçlanacağını belirtmiş ve bu açıklaması nedeniyle tepkilere hedef olmuştu.

Yorumlar (9)
13 yıl önce
türkiyenin de gidecegi yer orası devlet dairelerine memuru doldur millete vergiyi yükleye bildigin kadar yükle sonuc iflaslar,işsizler
T.HAYDAR AYDOGDU 13 yıl önce
YUZYILLARDIR DUNYANIN ILIGINI SOMURDUNUZ OSMANLI DAHIL ULKELERI BIR BIRINE DUSUREREK KARDES KANI AKITTINIZ.BELKI BİZLER

AKTIF OLARAK KARSILIK VEREMIYORUZ AMA TANRI SİZDEN HESABINI MUT

LAKA SORACAKTIR.
13 yıl önce
Borcu artmış olsada alacağı daha fazladır.
T.HAYDAR AYDOGDU 13 yıl önce
İNGİLİZİN ALACAGI OLSA BUNU ZORBALIKLA ALIRDI!DUNYA DUZENI DEGISIYORVE ESKI DUZENI SAVUNANLAR ACIKDA KALACAKLAR. BİLGİLERİNİZE
can manisalı 13 yıl önce
İngiliz o yeni dünya düzeninde bile ne yapacağını nerden nemalanacağını hesaplamıştır.Planlar hazırdır.Korkarım 10 tane dünya düzeni değişse biz yinede başrollerde olamıyacağız.
İBRAHİM BURAK ÖZKAN 13 yıl önce


NEDEN SONUC

AMAÇ ARAÇİNGİLİZLER SONUÇLARINI % 99 GÜVEN ARALIĞIYLA TAHMİN EDEMEDİKLERİ HİÇ BİR FONKSIYONA KENDİLERİNİ DAHİL ETMEZLER. NEDENLERİNİ İYİ ANALİZ EDİP, AMAÇLARINA ULAŞMAK İÇİN ARAÇLARINI SONUNA KADAR KULLANIRLAR.ÖYLEKİ ÇOĞU ZAMAN KAYBETTİKLERİNDE BİLE KAZANMAYI BİLMİŞLERDİR.ARAÇLARININ KENDİLERİNE SAĞLADIĞI FAYDAYI SONUNA KADAR KULLANAN İNGİLİZLERİN BU KAMU AÇIĞIĞININ ALTINDAN NE ÇIKACAĞINI BEKLEYİP GÖRMEK GEREK.KANIMCA BİZLERİN, AKILLARINDA YER ALAN FONKSİYONLARIN BAGIMLI DEĞİŞKENLERİNİ İYİ ŞEKİLDE TAHMİN EDİP, ÖNLEMİMİZİ ALMAMIZ GEREKİR.BEKLEYELİM GÖRELİMT.HAYDAR AYDOGDU 13 yıl önce
ULKEMİZİN VERİMLİLİGİNE OZELLİKLE SON 30 YILDIR DAMGASINI VU

RAN VE ADINADA ZORLA KÜRT SORUNU DENILEN MESELE ASLEN DIS GUCLE

RİN (İNGİLTERE,USA,DOLAYISIYLA İSRAİL) OYUNLARIDIR.HANİ BİR SOZ

VARDIR "ALMA MAZLUMUN AHINI CIKAR AHESTE AHESTE"BİZLER GERCEKTEN

SAFLIGIMIZDAN KAYNAKLANAN MAZLUM BİR ULKEYİZ.BUNUDA TOPLUMUMUZUN

SOSYOLOJİK YAPISINA BAGLAMAK GEREKİR.ZİRA TARİHİMİZİ İNCELEDİGİM

İZDE HER DONEMDE KULLANILAN VE EZİLEN BİZ OLMUSUZDUR.GUCUMUZ ATİLLA DONEMİNDEN BERİDİR OYUNLARLA FİTNE VE FESATLARLA BATILI ULKELER TARAFINDAN KULLANILMISTIR.

OSMANLININ YIKIMINDA ALENİ OLARAK DESTEK VEREN İNGİLİZLERİN CEPHE VE CEPHE GERİSİNDEKİ BARBARLIKLARI,USTUN REKLAM YETENEKLE

Rİ İLE KENDİLERİNİ MODERN,İNSAN HAKLARINA SAYGILI VE GUCLU BİR

KONUMDA OLMA İMAJI CİZMEKTEDİR "REKLAMIN İYİSİ KOTUSU OLMAZ"

ANCAK İCERİYE BAKILDIGINDA GEREK İNGİLTERE GEREKSE USA AHLAKİ

VE EKONOMİK COKUS YASAMAKTADIR Kİ BU DA TARİHLERİ İNCELEDİGİMİZ

DE BUYUK FELAKETLERİN TEMELİNİ OLUSTURMAKTADIR.

TANRININ BİZİ YARATMA SEBEBİ SEVMEKDİR.BU TOPLUMLAR İCERİLERİN

DE KENDİ HALKLARINI BİLE SEVMEZKEN DİGER TOPLUMLARA NE VEREBİLİR

LERKİ?
hurşit kaçkar 13 yıl önce
Bu sözlerden de sıkıldık artık."Saflığımızdan kaynaklandı,dış güçlerin oyunu,kullanıldık,ezildik,oyuna geldik" ve bu kendine maazeret bulma durumlarında hep karşı tarafı suçlama hep aynı milletlerden zarar gördüğünü iddia etme vaziyetleri.gelmyelim oyuna canım . çok uyanık değilmiyiz biz.her konuda olduğu gibi tembellik ve kolayına kaçma, hazıra konma içgüdüleri. Başarısızlığımız bu bizim, kabul edelim ,suçu kendimizde arayalım, çözümü belki böyle buluruz ne dersiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
28
açık
banner102
banner85
Namaz Vakti 10 Ağustos 2022
İmsak 04:22
Güneş 06:02
Öğle 13:15
İkindi 17:06
Akşam 20:18
Yatsı 21:50
Günün Karikatürü Tümü