banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

İki Yeni Film Vizyonda

G.I.Joe: Kobranın Yükselişi ve Terra'yı Kurtarmak haftanın yenileri...

GUNDEM 09.08.2009, 12:23
İki Yeni Film Vizyonda

İki Yeni Film Vizyonda

Bu hafta G.I. Joe: Kobra'nın Yükselişi ve Terra'yı Kurtarmak adlı iki film vizyona giriyor.

G.I. Joe: Kobranın Yükselişi
Yönetmenliğini Stephen Sommers'ın yaptığı G.I.Joe: Kobranın Yükselişi'nin oyuncu kadrosunda; Channing Tatum, Sienna Miller, Dennis Quaid, Arnold Vosloo ve Adewale Akinnuoye-Agbaje yer alıyor.

Aksiyon-Macera türündeki filmde; G. I. Joe ekibi, Mısır çöllerinden, kutup buzullarının altındaki sulara varana kadar her yerde en gelişmiş casusluk ve askeri ekipmanları kullanarak, yozlaşmış silah satıcısı Destro ile gizemli Cobra örgütünün dünyayı kaosa sürüklemesine engel olmaya çalışıyor.

Terra'yı Kurtarmak

Yönetmenliğini Aristomenis Tsirbas'ın üstlendiği animasyon-bilim kurgu-macera türündeki Terra'yı Kurtarmak filminin senaryosu Evan Spiliotopoulos ve Aristomenis Tsirbas'a ait.

2007 yılı yapımı filmin konusuna gelince... Bulutların üzerindeki yerçekimsiz kentte uyum içerisinde yaşayan Terra gezegeninin sakinleri, savaşa tamamen yabancıdır. İç savaştan ve çevresel felaketten kaçan insanlar tarafından gezegenleri işgal edilince Terralılar, işgalcileri Tanrı gibi karşılar.

Sadece cesur ruhlu bir kız olan Mala mücadelesini sürdürmektedir. Babasının kaçırılmasından sonra işgalci uzay gemilerinden birinin düştüğünü görür ve pilotunu kurtarır. Kurtardığı dünyalı pilotun adı Jim Stanton’dur. Jim hayatını kurtarmasına karşılık Mala'ya babasını bulması için yardımcı olacağı sözünü verir.

İkisi birlikte insanların ana uzay gemisi Ark’a doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar. Mala ile Jim yolculuk sırasında halklarının aslında birbirinden çok da farklı olmadığını öğrenir. Ancak dünyalıların ordusunun Terra’yı işgal etmesi ve gezegenlerini Terralılar için yaşanamaz hale getirmesi üzerine Mala ile Jim, iki ırkın birlikte var olmasının bir çaresini bulmak zorundadır...

Filmde Mala'ya Ceyda Düvenci sesiyle hayat veriyor, dünyalı pilot Jim Stanton'u ise Halit Ergenç seslendiriyor.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?