banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

İBB, şehir hatları vapurlarını modernize edecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından “Tersane-i Amire”nin 564’ncü kuruluş yıl dönümünde Şehir Hatları A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen “Deniz Çalıştayı”nda konuşan Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, elektrikli gemilere geçmeye hazırlandıklarını söyledi.

GUNDEM 14.12.2019, 10:21
209
İBB, şehir hatları vapurlarını modernize edecek

İBB, şehir hatları vapurlarını modernize edecek

Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, Haliç Tersanesi’nde düzenlenen “Deniz Çalıştayı”nda yaptığı konuşmada halen 59 gemi, 109 iskele ve 21 hat ile İstanbul’a hizmet ettiklerini söyledi. Elektrikli gemilere geçmek için çalışmalara başladıklarını belirten Dedetaş, “Burada olmayı çok önemsiyoruz. Gemilerimizi modernize etmeyi hedefliyoruz. Amacımız tersanede yeni vapurlar inşa etmek. Çevre dostu yeşil gemiler yapmak. Bu sayede Haliç feribotları gibi yeni markalar yaratacağız” dedi.

İlk hedeflerinin İstanbul’a hizmet etmek olduğunu dile getiren Dedetaş, “İstanbul halkını ihtiyaçlarını göz önünde bulunduruyoruz. Teknolojinin gücünü kullanacağız. Yolcu memnuniyetini önemsiyoruz. Turistik gezi hatlarını da planlarımız arasına aldık. Ayrıca çalıştayımızın sonunda gruplar kuracağız ve birlikte şeffaf şekilde çalışacağız. İsteğimiz, bu tarihi kökleri koruyarak gelecek nesillere aktarabilmek” diye konuştu.

sinem_dedetas.jpg

DENİZHABER

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü