banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Helikopter kazası için Meclis araştırması

AKP Grup Başkanvekilleri tarafından TBMM Başkanlığına sunulan araştırma önergesinin gerekçesinde, helikopterle kalkışından bir süre geçtikten sonra bağlantı kurulamadığı belirtildi

GUNDEM 30.03.2009, 22:19
1852
Helikopter kazası için Meclis araştırması

Helikopter kazası için Meclis araştırması
 
Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu ölen İHA muhabiri İsmail Güneş'in cenazesi Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Güneş'in cenazesi, jandarma özel harekat arama kurtarma timleri tarafından bulunduğu yerden alınarak, helikopterle Kahramanmaraş Havaalanı'na getirildi.

Burada hazır bekletilen ambulansa alınan Güneş'in cenazesi otopsi yapılmak üzere, polis eskortu eşliğinde Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.
Güneş'in ölüm sebebi Adana'dan gelecek 4 kişilik Adli Tıp Kurulu heyeti tarafından yapılacak otopsi sonunda belirlenecek.

AKP Grup Başkanvekilleri tarafından TBMM Başkanlığına sunulan araştırma önergesinin gerekçesinde, seçim çalışmaları nedeniyle, Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişiyi Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götürmek üzere hareketlenen helikopterle kalkışından bir süre geçtikten sonra bağlantı kurulamadığı belirtildi.

Bunun üzerine, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devletin bütün birimlerinin seferber olduğuna işaret edilen araştırma önergesinde, şunlar kaydedildi:

“İçişleri Bakanımız aynı gün, Başbakanımız ve Ulaştırma Bakanımız da ertesi gün arama çalışmalarına bizzat katılarak, herhangi bir ayrıntının kaçırılmaması için büyük gayret göstermişlerdir. Adeta, sivil-asker herkes seferber olmuştur. Ancak, arazinin ve havanın olumsuz şartları nedeniyle helikopterin enkazına 27 Mart 2009 tarihinde ulaşılabilmiştir.

Bu olay, ülkemizi derin bir üzüntüye boğmuştur. Muhsin Yazıcıoğlu, Türk siyasi hayatının uzun yıllarına damgasını vurmuş çok önemli bir siyasetçidir. Türkiye'nin buhranlı zamanlarında hep demokrasiden yana tavır koymuştur. Krizden çıkış yolu olarak hep milleti işaret eden Yazıcıoğlu, bu dik duruşuyla vatandaşlarımızın takdirini kazanmıştır.

Merhum Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kaza ile ilgili toplumumuzda en ufak bir şüpheye yer bırakmamak için Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan helikopter kazasının araştırılarak alınması gereken önlemlerin tespit edilmesi talep etmekteyiz.”
 

Yorumlar (0)
26
açık
banner260
banner102
banner85
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak 03:33
Güneş 05:31
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:46
Yatsı 22:35
Günün Karikatürü Tümü