banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

"Halkın Arasında Teneke Olurum"

Başbakan Erdoğan’ın "Teneke altın sarısına boyasanız da tenekedir" sözüne yanıt veren Kemal Kılıçdaoğlu, "Ben havuzlu villada altın olmaktansa halkın arasında teneke olurum" dedi.

GUNDEM 26.05.2010, 10:29
1806

"Halkın Arasında Teneke Olurum"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak ziyareti kapsamında Belediye Başkanı İsmail Eşref'i makamında ziyaret etti.

Eşref'ten çalışmaları hakkında bilgi alan Kılıçdaroğlu, başarılı işler yaptıklarını belirterek, bunların devamını diledi.

‘Recep Bey'i dinleyeceğim’

''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sizin için 'manşetlerle gelen manşetlerle gider' ifadesini kullanmış, nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

''Samimi söylüyorum, sayın Başbakanı muhatap almak istemiyorum. Ezberi bozuldu. Biraz düzeltsin ondan sonra konuşuruz kendisiyle ama korkarım ki bugün Zonguldak'ı gördükten sonra konuşma süresi biraz daha uzayabilir ama önemli değil. Sayın Başbakan istediği şeyi söyleyebilir. Recep Bey'i dinleyeceğiz bir müddet.''

'Yoğunluktan davet gitmemiş'

Kılıçdaroğlu, ''Başbakan Erdoğan'ın, CHP'nin 33. Olağan Kurultayı'na davet edilmediklerini ve bununla bağlantılı olarak da tebrik telefonu açmayacağını söylediği'' ifade edilerek, değerlendirmesinin sorulması üzerine de ''Recep Bey'in kendi bileceği bir şeydir. İlla bizi arasın diye bir kural yok zaten. Ayrıca davet edilmeyen o kadar çok kişi aradı ki beni...'' diye konuştu.

Kurultay sürecinin hızlı geliştiğini, bu nedenle davetlerin gitmesi konusunda sıkıntı yaşanmış olabileceğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Ama ben şunu da söyledim bir televizyon programında, 'eğer davetiye gitmemişse, gönderilmemişse arkadaşlarım adına özür diliyorum' demiştim. Normalde davetiyelerin gitmesi lazımdı ama bu yoğunlukta olmamış olabilir. Bunları doğal karşılamak lazım. Sayın Başbakan davet gitmedi diye bunu onurla bağdaştırıyorsa onu da anlamakta ben zorluk çekerim'' dedi.

Teneke polemiği

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın "Tenekeyi altına boyasanız da teneke tenekedir" sözlerinin hatırlatılması üzerine ise ''Ben havuzlu villada altın olmaktansa halkın arasında teneke olmayı kabul ediyorum'' yanıtını verdi.

Belediye Başkanı Eşref tarafından Kılıçdaroğlu'na çini tabak ve madenci heykeli armağan edildi.

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
banner102
banner93
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak 03:39
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:04
Akşam 20:31
Yatsı 22:14
Günün Karikatürü Tümü