banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Gümrükçüler iş bıraktı, Toros gemisi tahliye edilemedi

Gümrük çalışanları kesintili maaş alacakları gerekçesi ile görev bıraktı. Mağusa Limanı’na bu sabah saat 08.30’da Mersin’den gelen Toros isimli yük ve yolcu gemisine işlem yapılamıyor.

GUNDEM 01.04.2020, 15:46 YAĞMUR GERZ
Gümrükçüler iş bıraktı, Toros gemisi tahliye edilemedi

Gümrükçüler iş bıraktı, Toros gemisi tahliye edilemedi

Koronavirüsün ülke ekonomisinde yarattığı olumsuzluklar her alanda etkisini göstermeye başladı. Gümrük çalışanları maaşlarından kesinti yapılacağı gerekçesi ile görev bıraktı.  Mağusa Limanı’na bu sabah saat 08.30’da Mersin’den gelen Toros isimli yük ve yolcu gemisine işlem yapılamıyor. Toros isimli gemi içerisinde 21 asker ve yaklaşık 30 TIR’ın bulunduğu öğrenildi. Gümrük çalışanı olmadan rıhtıma bağlanan geminin kapak indiremeyeciği belirtilirken, kapak indiren gemi sabah saatlerinden beri tahliye edilmeyi bekliyor.


 Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, Maliye Bakanlığı yetkilileri ile Gümrük Çalışanları Sendikası yetkililerinin gemiye işlem yapılabilmesi ve sorunun çözüme kavuşabilmesi için bir toplantı gerçekleştirdiği öğrenildi. Dün akşam gümrük çalışanlarının Koronavirüs salgını tedbirleri çerçevesinde kesintili maaş alacak olacağını öğrenen yetkili sendika GÜÇ-SEN, kendi üyelerinin de “aktif, sürekli ve elzem görev yürüttüğünü” ve kesintisiz maaş hak ettiğini belirterek, “iş yapma/ evde kal” çağrısı yapmıştı.

Kıbrıs Postası - NADIRE BAHADI

Yorumlar (0)
8
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü