banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Erdoğan: Sil Baştan Yaparız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’dan Ankara’ya dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

GUNDEM 23.10.2009, 10:27
1731
Erdoğan: Sil Baştan Yaparız

Erdoğan: Sil Baştan Yaparız

Başbakan Erdoğan, PKK’lıların teslim oluşunun siyasi ranta dönüştürülmemesi gerektiğini belirterek “Arzu etmeyiz ama tamamen sil baştan yaparız” dedi.
  
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’dan Ankara’ya dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

PKK’lıların teslim olmasınının ardından yapılan gösterilere tepki gösterilen Başbakan Erdoğan, “Doğru bir yaklaşım değil. Bunlar sürece tuz biber eker” diye konuştu.

Erdoğan, “Şu anda 34 kişi suçlu görülmedikleri için, bunları yargı serbest bıraktı. Burada olumlu bir yaklaşım var. Bu yaklaşımı kalkıp da olumsuza dönüştürmek için ve bunu siyasallaştırmak için böyle bir havanın içine girmek, bundan adeta siyasi bir rant devşirme gayretine girmek... Arzu etmeyiz ama bu işi tamamen sil baştan yaparız” dedi.

Süreci devam ettirmekte kararlı olduklarının altını çizen Erdoğan, şöyle konuştu: “Tıkanana kadar yolumuza devam edeceğiz. Devamı gelmezse yapacağımız bir şey yok. Kırılma noktasına gelince, yapılan açıklamalar bellidir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin temel değiştirilemez ilkeleri var. Bu ilkelerden taviz vermemizi, istenmeyecek şeyleri kimse bizden beklemesin, talep etmesin.”

 

Yorumlar (1)
12 yıl önce
COCUKMU KORKUTUYOSUNUZ SN.BASBAKAN SİZ NE YAPTIGINIZIN FARKINA

VARANAKADAR TC.DE İC SAVAS CIKACAK.
30
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü