banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Erdoğan: İlaçlar Markette Satılacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Demokratik açılıma kaldığı yerden devam edeceklerini belirterek, İşadamlarını demokratik açılım konusunda daha aktif olmaya çağırdı.

GUNDEM 27.12.2009, 17:49
1839
Erdoğan: İlaçlar Markette Satılacak

Erdoğan: İlaçlar Markette Satılacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Marketlerde ilaç satılmasına yönelik çalışma yürütüyoruz" dedi.Erdoğan, DEİK toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, eczacılık konusunda da batının limitleri ne ise onu uygulayacaklarını belirterek, şu değerlendirmede bulundu: "İlaç şirketleriyle anlaştık ama eczacılar ’olmaz’ dedi. Biz de dedik ki ’size 15 ocak gününe kadar müsaade’ Artık ABD’de olduğu gibi arketlerde de ilaç satılmasına yönelik bir çalışma yürütüyoruz."

Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun(DEİK) olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, demokratik açılım konusunda, TOBB başta olmak üzere tüm sivil toplum örgütlerinin tamamından destek beklediklerini vurgulayarak, "Başlattığımız girişim partimizin değil, devletimizindir. Bunu bu şekilde sürdüreceğiz. Bu sürece destek verenlerin, bu süreci akamete uğratmak isteyenler kadar cesur, kararlı, aktif olması kaçınılmazdır" değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin terör başta olmak üzere çok sayıda sosyal sorunları bulunduğunu ifade eden Erdoğan, milli birlik ve kardeşlik projesinin bütün bunları masaya yatırıp ele almak üzere yürütüldüğünü bildirdi.

Suç işleyenler kuruma mal edilemez"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kurumlar içerisinde suç işleyen, hata yapanlar varsa, bunlar asla tüm bir kuruma mal edilemeyeceğini de kaydederek, "İddialarla, dedikodularla, söylentilerle ülkenin huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yoktur" dedi.

"Terör konusunda en ufak taviz yok"

Erdoğan, demokratik açılımla ilgili çalışmalarını sürdürken, terörü gözardı etmediklerine de dikkat çekerek, "Törerle mücadelede en ufak bir taviz söz konusu olamaz. Aynı kararlılıkla da terörle mücadeleye devam edeceğiz" diye konuştu.

Tekel işçilerinin eylem

TEKEL işçilerinin eylemini tasvip etmediklerini tekrarlayan Başbakan Erdoğan, TEKEL’den on binlerce elemanının özelleştirmeyle ayrıldığını ifade eden Erdoğan, şöyle dedi: "Şimdi soruyorum arkadaşlar, bu ideolojik değil de nedir? Kimin gönlü gelip de affedersin işçinin havuza atlamasını, veyahutta orada soğukta dışarıda kalmasını ister? Böyle bir şeye tahammül etmek mümkün mü? Ama kusura bakmasınlar ben tüyü bitmemiş yetimin hakkını da orada durarak, oturarak kimseye yediremem. Böyle bir hakkım yok. Ve bunun bedeli ne olursa olsun..."

Marketlerde ilaç satılması

Başbakan Erdoğan, göreve geldiklerinde SSK hastanelerinde ne kadar eczane varsa hepsini kapattıklarını, 2003’ün rakamıyla yaklaşık 2,5 katrilyonluk bir kaynağı o günün eczanelerine devrettiklerine dikkat çekerek şunları kaydetti: "Biz şimdi ne yaptık? Biz de diyoruz ki kardeşim buyurun size 15 Ocak’a kadar müsaade direkt olarak gelirsiniz SGK ile anlaşmanızı yaparsınız ve anlaşmayı da yapmak suretiyle biz eczacılarla baş başa bu işi götürürüz. Artı aynen Amerika’da olduğu gibi artık marketlerde, süpermarketlerde ecza ile ilgili stantlar kurulmasına yönelik de bir çalışmayı ayrıca yürütüyoruz. Bu işi geliştireceğiz. Bunun başka çaresi yok. Tekel oluşturmayacağız. Her yerde rekabet alanını geliştireceğiz. Bilimden sanata her yerde. Bunu yapmak durumundayız. Aksi takdirde uluslararası camiada biz o beklediğimiz sıçramayı yapamayız."

Yorumlar (2)
Emir Üstünay 12 yıl önce
bunun kararın Başbakanlık danışmanı Cüneyt Zapsunun ilaç marketleri zinciri kurmak için ruhsat almasının kesin bir ilgisi yoktur.
12 yıl önce
Bence de yoktur.Ortalık tozdumanken arada kaynar.Eczanelerde ilaç dışında herşey satıyor.Onlar çok mu etik davrandı.Duymadık mı ?? duyduk ..doktorlarla işbirliği içinde ne ilaç dolandırıcılıkları yapıldığını.Zapsu kazansın .Kefenin cebimi var denizde kayaya toslamıştı da .bari kırkta birini versin.Hani zekat islamın şartlarından biri.hani çok müslümanlar.dini bütün
17
parçalı bulutlu
banner102
banner85
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak 03:39
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:04
Akşam 20:31
Yatsı 22:14
Günün Karikatürü Tümü