banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Erdoğan: "Doğu Akdeniz'deki gelişmelerde Türkiye'nin kararlılığı devam ediyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır ile diplomatik düzeyde temasın başlamasına ilişkin, "Mısır halkının bu noktada bizimle ters düşmesini ben düşünmüyorum.

GUNDEM 16.03.2021, 19:57 16.03.2021, 21:13 Halit Emre İbrahimoğlu
56
Erdoğan: "Doğu Akdeniz'deki gelişmelerde Türkiye'nin kararlılığı devam ediyor"

"Doğu Akdeniz'deki gelişmelerde öncelikle Türkiye'nin kararlılığı aynen devam etmekte"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır ile başlatılan diplomatik düzeydeki temaslar ve Yunanistan'ın, Sakız Adası'nda Suudi Arabistan ile düzenlediği askeri tatbikata ilişkin sorulan bir soruya şu cevabı verdi:

"Doğu Akdeniz'deki gelişmelerde öncelikle Türkiye'nin kararlılığı aynen devam etmekte. Buradan bizim taviz vermemiz söz konusu değil. Ve son olarak bu konuda çok ciddi açıklamaları Dışişleri Bakanlığımız yaptı. Bunun yanında Savunma Bakanlığımızın yaptığı açıklamalar var. Mısır ile ilgili konuya gelince, Mısır halkının bu noktada bizimle ters düşmesini ben düşünmüyorum. Mısır halkı bizimle ters düşmez. Şuanda da atılan adımlar aslında bir geçici sanki yanlışlığın tezahürü gibi geliyor bana. Bunun yanında yeni bir gelişme biliyorsunuz Suudi Arabistan'ın da yine burada Yunanistan ile bir ortak tatbikat olayı söz konusu. Ama bir diğer taraftan da Suudi Arabistan'ın şuanda Türkiye'den SİHA talebi var. O da son gelişmeler. Yani kimin eli kimin cebinde belli değil. Ben bölgede Türkiyesiz bir sürecin bu sularda ısınmaya fırsat vermez. Türkiye orada karar verici konumundadır. Temennim odur ki, ısınmadan ılıman bir şekilde bu süreci geçmiş olalım."

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
11
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü