banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

DSP'de Zeki Sezer İstifa Etti

DSP lideri Zeki Sezer, genel başkanlıktan duygusal bir konuşmayla istifa etti.

GUNDEM 11.04.2009, 13:17
1809
DSP'de Zeki Sezer İstifa Etti

DSP'de Zeki Sezer İstifa Etti

Zeki Sezer'in DSP Genel Başkanlığı'ndan istifa edeceğini yarın açıklaması bekleniyordu ancak Sezer bugün bir basın toplantısı düzenledi. İstifa kararını DSP'nin il ve belediye başkanları toplantısından önce açıklayan Zeki Sezer, ''Bugün DSP Genel Başkanlığından istifa ediyorum'' dedi. Oldukça duygusal bir konuşma yapan Zeki Sezer, Yerel seçimlerde belediye sayısını artırmalarına rağmen bir başarısızlık yaşadıklarını söyledi ve başarısızlığı üstlendiğini belirtti.

Sezer, "Her konuşmamda 'başarılı olamayanların bulundukları kurumun da ülkenin de önünü tıkamaması gerektiğini' söyledim. Bugün DSP genel başkanlığından istifa ediyorum" diye konuştu. Sezer, istifa dilekçesini bugün sunacak.

DSP'de üç isim öne çıkıyor

DSP parti meclisi, Sezer'in istifa etmesiyle şimdi kurultaya kadar genel başkanlığa vekalet edecek ismi belirleyecek. Vekalet için kulislerde genel sekreter Süleyman Yağız'ın adı geçiyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve CHP'nin ünlü genel sekreteri Kasım Gülek'in kızı Tayyibe Gülek ise genel başkanlık için yarışması muhtemel isimler olarak konuşuluyor. Tedbirli olarak disipline sevk edilen isimler arasında yer alan Tayfun İçli, genel başkanlık adaylığını ilk açıklayan isim olmuştu ancak disiplin süreci adaylığının önünde bir engel olarak duruyor.

Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü