banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

"Domuz Gribi Dilekçe" Formu

Milli Eğitim Bakanlığı, ''domuz gribi'' aşısı yapılacak veya yapılmayacak öğrencilerin belirlenmesi için Sağlık Bakanlığınca hazırlanan dilekçe formu velilere ulaştırılmak üzere..

GUNDEM 13.11.2009, 10:27

Velilere "Domuz Gribi Dilekçe" Formu

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı, ''domuz gribi'' aşısı yapılacak veya yapılmayacak öğrencilerin belirlenmesi için Sağlık Bakanlığınca hazırlanan dilekçe formu velilere ulaştırılmak üzere illere gönderdi.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, yayımladığı ''Pandemik A (H1N1) Aşı Kampanyası'' konulu genelgede, MEB'e bağlı resmi ve özel tüm okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve mesleki eğitim merkezleri ile özel eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik aşı kampanyasının başlatılacağını belirtti.

Aşılamanın mecburi olmaması nedeniyle söz konusu kampanya ile ilgili olarak ihtiyaç duyulacak aşı miktarının belirlenmesinin önemli olduğunu vurgulayan Çubukçu, Sağlık Bakanlığınca hazırlanan form dilekçe ile aşı yapılacak veya yapılmayacak öğrencilerin önceden belirlenmesinin gerektiğini ifade etti.

Çubukçu, ''Sağlık Bakanlığınca hazırlanan dilekçenin öğrenci sayısı kadar çoğaltılıp velilerine ulaştırılarak imzalattırılıp, geri dönüşünün sağlanması ve okul müdürlerince muhafaza edilmesi, form dilekçeler değerlendirilip okul bazında aşı yapılacak öğrenci sayısının belirlenerek il milli eğitim müdürlüklerince il sağlık müdürlüklerine bildirilmesi'' talimatı verdi.


FORM DİLEKÇE

Formda, ''Hastalık özellikle risk gruplarında ağır seyrederek ölümlere yol açmaktadır. Hastalananların yarısı ve ölümlerin yaklaşık beşte biri çocukluk yaş grubundadır'' denildi.
Aşının bu hastalıktan korunmada en etkili yöntem olduğunun ifade edildiği formda, şunlar kaydedildi:

''Hastalıktan korunmak için çocukların aşılanması Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Hastalık Koruma ve Kontrol Merkezi ile birlikte Türkiye Grip Pandemisi Bilim Kurulunca da tavsiye edilmiş ve bu karar Sağlık Bakanlığınca uygulamaya konmuştur. Devletimiz aşıyı temin ederek halkımızın hizmetine sunmuştur.''

Aşının güvenilir olduğunun da vurgulandığı formda, aşı sonrasında ne tip yan etkilerin görülebileceği de anlatıldı.

Formda velilerden çocuğuna aşı yapılmasını uygun bulup bulmadığına ilişkin seçeneği işaretlemesi ve formu imzalayarak okul yönetimine veya sınıf öğretmenine vermesi istendi.
 

Yorumlar (1)
ali hoşbakan 11 yıl önce
Bu ne biçim dilekçe? Gözdağı mıdır,korku imparatorluğu giriş bileti midir???Hepten koyun mu olduk.?? Koyunlar en azından meler valla.
20°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?