Domuz Gribi Aşısında Testler Tamamlandı

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada Bakanlığının Pandemi İzleme Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda pandemik A(H1N1) gribi aşı uygulamasınDünya Sağlık Örgütü'nün

Domuz Gribi Aşısında Testler Tamamlandı

Domuz Gribi Aşısında Testler Tamamlandı
 
Sağlık Bakanlığı, ön kontrollerin olumlu çıkması üzerine, domuz gribi aşılarının 81 ile sevkıyatının başladığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada Bakanlığının Pandemi İzleme Bilim Kurulu'nun Dünya Sağlık Örgütü'nün tavsiyeleri doğrultusunda pandemik A(H1N1) gribi aşı uygulamasının öncelikli olarak sağlık çalışanları ve Hacca gidecek olanlara yapılacağı ifade edildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

''Teslimat yapılan ilk parti aşının Refik Saydam Hıfzısıhha Merkezi Laboratuvarlarında yapılan ön kontrollerin olumlu çıkması üzerine aşıların 81 ilimize sevkiyatına başlanmıştır.

Yakın zamanda sonuçlanması beklenen son kontrollerden sonra aşı uygulamasına başlanacaktır. Sağlık çalışanlarının aşılamaları kişilerin çalıştıkları kurumlarda, hacca gideceklerin aşılamaları ise gidiş günlerine bağlı olarak her ilde belirlenen merkezlerde veya havaalanlarında yapılacaktır.''
 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176