Cumhurbaşkanı, Adli Tıp'ın Denetlenmesini İstedi

Cumhurbaşkanı Gül, Devlet Denetleme Kurulu'ndan skandal kararlara imza atan Adli Tıp Kurumu'nun

Cumhurbaşkanı, Adli Tıp'ın Denetlenmesini İstedi

Cumhurbaşkanı, Adli Tıp'ın Denetlenmesini İstedi     
  
Cumhurbaşkanı Gül, Devlet Denetleme Kurulu'ndan skandal kararlara imza atan Adli Tıp Kurumu'nun denetlenmesini istedi. Adli tıp'ta son 3 yıldaki gelişmeler değerlendirilecek.

Son zamanlarda Adli Tıp'ın adı bir çok skandala karıştı. Münevver Karabulut cinayetinde bir önceki otopsideki spermleri genç kıza bulaştırarak bir skandala imza atan Adli Tıp Kurumu, son olarak da İsmailağa Camii’nde emekli imam Bayram Ali Öztürk’ü öldürdükten sonra linç edilen Mustafa Erdal’ın kanında yaptığı incelemede büyük bir karışlıklığa imza atmıştı. Kurum, yanlış kanı inceleyip, rapor yazmıştı.

İşte bütün bu skandal kararlar üzerine Cumhurbaşkanı Gül'den şok bir Adli tıp emri geldi. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Abdullah Gül'ün “Son günlerde basın-yayın organlarında Adli Tıp Kurumu ile ilgili çeşitli iddiaların sıklıkla gündeme getirilmesi üzerine, Devlet Denetleme Kurulu'na; Adli Tıp Kurumu'nun 2007, 2008 ve 2009 faaliyet ve işlemlerinin mevzuata uygun biçimde yerine getirilip getirilmediğinin denetlenmesi talimatı verdiği” bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız ayrıca, Adli Tıp Kurumu hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesinin ve geliştirilmesinin sağlanması amacıyla söz konusu Kurumun; mevzuat, teşkilat, personel, amaç, araç, gereç ve metodlar yönünden de değerlendirmeye tabi tutulması için Devlet Denetleme Kurulu'nu görevlendirmişlerdir.

Bilindiği üzere, 2443 sayılı Kanun ile kurulan Devlet Denetleme Kurulu; Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 108;inci maddesinde belirlenen denetim, araştırma ve inceleme faaliyetlerini yürütmektedir.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 10 yıl Önce

YAKISIR TC.CUMHUR BASKANINA

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176