banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Baykal'dan Erdoğan'a Destek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta gösterdiği tepkinin yankıları sürüyor. CHP Genel Başkanı Baykal: Başbakan'a haksızlık yapıldı tepkisi doğal.

GUNDEM 01.02.2009, 15:13
1767
Baykal'dan Erdoğan'a Destek

Baykal'dan Erdoğan'a Destek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta gösterdiği tepkinin yankıları sürüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan'a açıkça haksızlık yapıldığını kaydederek, "Buna tepki gösterilmesi doğaldır" dedi.

Deniz Baykal, partisinin merkez yönetim kurulu toplantısında Davos'ta yaşanan gerginliği değerlendirdi.

Alınan bilgiye göre, Erdoğan'a "haksızlık yapıldığını" ifade eden Baykal, "Buna tepki gösterilmesi doğaldır ama Sayın Başbakan, basın toplantısında bu tepkinin moderatöre yönelik olduğunu ifade etmiştir. Sayın Perez de üzüldüğünü bildirmiştir. O açıdan bu tatsız olayın, hem Orta Doğu'daki politika hem de Türkiye-İsrail ilişkileri açısından geniş çaplı bir etkisi olmayacağı anlaşılıyor." diye konuştu.

Baykal, dış politika konularının iç politika malzemesi olarak kullanılmasının zararlı olduğunu da belirtti.

Yorumlar (1)
yıldırım DELİDUMAN 13 yıl önce
Abu Dabi'de bir araya gelen Arap ülkeleri dışişleri bakanları, "Arap olmayan tarafların, Arap ülkelerindeki gelişmelere, yıkıcı bir şekilde karışmasından rahatsızlık duyuyoruz" açıklamasını yaptı.

Abu Dabi'de bir araya gelen Arap ülkeleri dışişleri bakanları, Mahmud Abbas'ın liderliğini yaptığı Filistin Yönetimi'ne destek verdi. Yapılan açıklamada, "Arap olmayan tarafların, Arap ülkelerindeki gelişmelere, yıkıcı bir şekilde karışmasından rahatsızlık duyulduğu" ifade edildi.Basına kapalı toplantıda, "önümüzdeki Arap Birliği zirvesine yönelik hazırlıklar çerçevesinde, Arap ülkeleri arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesinin amaçlandığı" öğrenildi.Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn, Ürdün, Fas, Tunus, Yemen ve Filistin Yönetimi dışişleri bakanlarının katıldığı toplantı sonrasında ortak bir bildiri yayınlandı.BAE Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayid el-Nahyan tarafından okunan bildiride, bakanların Arap dünyasındaki bu zorlu dönemin üstesinden gelmek için birlikte çalıştığı kaydedildi.Bildiride, "Arap olmayan tarafların, Arap ülkelerindeki gelişmelere, yıkıcı bir şekilde karışmasından duyulan" rahatsızlık dile getirildi.Bildiride ayrıca, "Amacımız, Filistin halkının tek temsilcisi Filistin Yönetimi ve Filistin Kurtuluş Örgütü'ne (FKÖ) desteğimizi canlandırmak, Arap barış girişimine destek vermek için Arap birliğini güçlendirmektir" denildi.AA

16
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü