banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Bakanlıktan Emekli Maaşları Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emeklilere yönelik yapılması planlanan iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, emeklilere yönelik yapılacak iyileştirmelerin....

GUNDEM 07.12.2009, 17:11
Bakanlıktan Emekli Maaşları Açıklaması

Bakanlıktan Emekli Maaşları Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’in emekli maaşlarına ilişkin çalışmada sona gelindiği müjdesi, ardından bazı basın organlarında zam oranlarına ve zamana ilişkin haberler emeklileri umutlandırdı.  Emekliler haberlerin doğru olup olmadığı anlamak için telefona sarılınca Bakanlık, “Evet sayın bakan müjde verdi ancak çalışmanın ne zaman biteceği ve zam oranın ne olacağı henüz belli değil” açıklaması yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Cuma günü yapılan Sosyal Güvenlik Kurumu genel kurulunda emekli maaşlarının düzeltilmesine ilişkin çalışmada sona gelindiği müjdeledi. Ardından bazı basın yayın organlarında zam oranları ve zammın yapılacağı tarihe ilişkin haberler yayınlandı.

Bu gelişmeler üzerine emekliler ‘bizim zamlar ne zaman” sorusuna yanıt bulmak için telefona sarıldı. Gelen telefonların ardı arkası kesilmeyince Çalışma Bakanlığı çareyi açıklama yapmakta buldu:”Emeklilerimizin maaşlarına yönelik iyileştirme çalışmaları devam ediyor. Ancak iyileştirmelerin nasıl, ne kadar ve ne zaman olacağı yönünde çıkan haberler doğru değil.”

Açıklamada, “Emeklilerimize yönelik yapılması planlanan iyileştirme çalışmaları  devam ediyor. Emeklilerimize yönelik yapılacak iyileştirmelerin ne kadar, nasıl  ve ne zaman olacağı yönünde çıkan haberler doğru değildir. İyileştirme çalışmaları,  bir süre önce Bakanımız Sayın Ömer Dinçer'in  talimatıyla başlatılmıştır. Sayın Bakanımız, emeklilerimize yönelik iyileştirme  çalışmalarında son aşamaya gelindiği bilgisini de 4 Aralık Cuma günü Sosyal  Güvenlik Kurumu Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma ifade etmiştir, Ancak, konuyla  ilgili çalışmalar henüz tamamlanmadığından yapılacak iyileştirmenin ne kadar ve  ne oranda olacağı yönünde bir bilgi henüz kamuoyuna bildirilmemiştir. Başta emeklilerimiz olmak üzere kamuoyumuzun, bakanlığımız tarafından  emeklilerimize yönelik iyileştirmeyle ilgili (oran, miktar gibi) bir bilgi  verilmedikçe, ilgili haberlere itibar edilmemelidir” denildi.

Yorumlar (0)
23°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?