banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Bakan'dan "İlaç Fiyatı" Müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, ilaç fiyatlarında ciddi bir indirim yapılacağını açıkladı.

GUNDEM 16.09.2009, 12:32
1764
Bakan'dan

Bakan'dan "İlaç Fiyatı" Müjdesi

İlaç fiyatları ucuzluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, konu ile ilgili kararnamenin Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldığını söyledi.

TRT-2'de yayınlanan "İşin Doğrusu" programına konuk olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer önemli açıklamalarda bulundu.

İlaç fiyatlarında ciddi bir indirim yapılacağını açıklayan Dinçer, şunları söyledi:

"Bir kararname imzaya açtık. O kararnamede orjinal ilaçlarla eşdeğer ilaçların fiyatları konusunda belirlenmiş olan oranları değiştiriyoruz. Böylece ilaç fiyatlarında çok ciddi oranda indirimler yapma imkanımız ortaya çıkacak."

Bakan Dinçer, bürokratik süreçlerin şeffaflaşacağını ve önümüzdeki aylarda vatandaşların işlemlerin hangi aşamada olduğunu internet üzerinden öğrenebileceğini açıkladı.

8 ay süren yabancılara Türkiye'de çalışma izni verilmesine ilişkin işlemle ilgili de yeni bir adım atılıyor. Bu uzun süre artık çok daha kısalacak.

Dinçer, "Biz yıl sonuna kadar alacağımız tedbirlerle bunu 30 güne düşüreceğiz. 30 günde bizden izin için müracaat etmiş herkes ya iznini alacak işlemini tamamlayacak. Yahut da izin veremeyeceğimizi kendilerine söyleyeceğiz ve işlemi yine tamamlayacağız" dedi.

Yorumlar (1)
ALİ ERŞANLI 12 yıl önce
ÖMER DİNÇERİN SÖYLEDİĞİ BAŞKA ŞEYLERİ ATLAMIŞSINIZ.EĞER ATLAMASAYDINIZ BUNUN BİR MÜJDE OLMADIĞINI GÖRÜP BAŞLIĞI DÜZELTMENİZ GEREKİRDİ.EVET İLAÇ FİRMALARINDAN İNDİRİM ALINACAK YANLIZ ÇALIŞAN KATKI PAYI %30 DAN %70 E ÇIKACAKMIŞ.İLERDE İSE İLAÇ FİRMALARI ZAM YAPAR AMA BU KATKI PAYI KAZIĞI BİDAHA YERİNDEN ÇIKMAZ.
20
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü