banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Alman cruise gemisine bilerek çarpan gemi battı

Venezuela donanmasına ait bir savaş gemisi, ülkenin kuzey kıyısı açıklarında seyreden turistik Alman cruise gemisine bilerek çarpınca su alarak battı.

GUNDEM 05.04.2020, 19:37 YAĞMUR GERZ
60
Alman cruise gemisine bilerek çarpan gemi battı

Alman cruise gemisine bilerek çarpan gemi battı

Alman mürettebat savaş gemisinin, uluslararası sularda yüzen cruise gemisine kasten çarparak, geminin yönünü Venezuela'ya çevirmeye çalıştığını ancak başaramayınca da su alarak battığını belirtti.

32 mürettebatı bulunan Alman RCGS Resolute adlı cruise gemisinden yapılan açıklamada, Venezuela donanmasının 135 derece açıyla sancak tarafından yanaştığı, kendilerine silahla ateş edildiği ve defalarca çarptıktan sonra da su alarak battığı ileri sürüldü.

Kolombiya Cruise Servisleri yetkilileri de sitelerinde yaptıkları açıklamada kazayı doğruladı. Kolombiyalı yetkililere göre olay uluslararası sularda meydana geldi. Ancak kazayla ilgili açıklama yapan Venezuelalı yetkililer ise olayın Venezuela kara sularında yaşandığını ileri sürdü.

Venezuela Savunma Bakanlığı söz konusu Alman cruise gemisinin paralı asker taşıdığını iddia ederken, kaza sonrası savaş gemisinde bulunan askerlerin tamamının kurtarıldığını ve can kaybı yaşanmadığını duyurdu.

Alman yetkililer salı günü Venezuela'ya ait La Tortuga Adası açıklarında meydana gelen olayda savaş gemisinin RCGS Resolute'in önünde bulunan buz kırma çarklarına çarptığını, kendi gemilerinde küçük çaplı zarar meydana gelirken karşı tarafa ağır hasar verdiğini ileri sürdü.

Yerel televizyon kanalları da hasar gören Venezuela donanmasına ait geminin battığını söyledi. ABD'nin ağır yaptırımlarıyla karşı karşıya kalan ve ekonomik krizle boğuşan Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Washington yönetiminin kendisini devirebilmek için sık sık girişimlerde bulunduğunu iddia ediyor.

Yorumlar (0)
11
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü