Adalet Bakanı'nın Açıklaması

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, terör örgütü PKK üyelerinin nasıl serbest bırakıldığı sorularına karşılık,

Adalet Bakanı'nın  Açıklaması

Adalet Bakanı'ndan PKK Açıklaması 
 
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, terör örgütü PKK üyelerinin nasıl serbest bırakıldığı sorularına karşılık, “Bir bakan olarak benim bu süreçte yapılan yargılamaya şu ya da bu şekilde etki etmem mümkün değil” dedi.

Ergin, TBMM'de gazetecilerin, “PKK'lıların nasıl serbest kaldığı merak ediliyor. Etkin pişmanlıktan yararlanmadıkları söyleniyor” demesi üzerine, şunları söyledi:

“Mahkemelerin aldığı kararların ya da savcılıkların vermiş olduğu kararların nasıl olduğunu bana soruyorsanız, bugüne kadar gene sorun. Bunlar, soruşturmalar tamamen savcılıklar tarafından yapılıyor, kararlar mahkemeler ve hakimler tarafından alınıyor. Dolayısıyla bir bakan olarak benim bu süreçte yapılan yargılamaya şu ya da bu şekilde etki etmem mümkün değil. Müdahale etmem, değerlendirme yapmam doğru olmaz”


Bir gazetecinin İmralı'ya yeni mahkumların ne zaman gideceği sorusuna, “Çalışılıyor” karşılığını veren Ergin, “Belli olduğunda sizinle paylaşılır zaten” dedi.

Ergin, bir başka soru üzerine de, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) “Etkin pişmanlık” maddesinde değişiklik yapılıp yapılmayacağı sorusuna ise “Şu anda elimizde öyle bir şey yok” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 10 yıl Önce

Ne dedi şimdi bu?

OZAN
OZAN - 10 yıl Önce

terorist ele basınıda salarlar bunlar yakında yazık cok yazıık

onca sehidimizin hesabını nasıl verecekler

yattıkları yerde nasıl rahat yatıyorlar anlamak mümkün degil

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176