banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Zeyport Açığında Gemide İnsanlık Dramı

Rus kökenli TALLAS'ın sahibinin iflas etmesi üzerine yaklaşık 5 aydır denizde mahsur kalan, beslenmelerini yağmur suyu ve denizden tuttukları balıklarla sağlayan 5 kişilik mürettebat yetkililerden yardım bekliyor.

GÜNCEL 24.11.2015, 11:01
2580
Zeyport Açığında Gemide İnsanlık Dramı

Zeytinburnu açıklarındaki kuru yük gemisinin bordasında “Help” yazısını fark eden sivil toplum örgütü Genç Denizciler ve Dayanışma Derneği (GEDDAD), gemideki insanlık dramını ortaya çıkarttı. Rus kökenli geminin sahibinin iflas etmesi üzerine yaklaşık 5 aydır denizde mahsur kalan, beslenmelerini yağmur suyu ve denizden tuttukları balıklarla sağlayan 5 kişilik mürettebat yetkililerden yardım bekliyor.

Marmara Denizi Zeytinburnu açıklarında demirlemiş olan Kamboçya bayraklı Tallas isimli kuru yük gemisinden yaklaşık 3 hafta düşük bir şekilde yardım talebi gelmesi üzerine sivil toplum örgütü GEDDAD harekete geçti.

Durumu ilk olarak yetkililere bildiren dernek problemin çözüldüğü bilgisini almasının ardından gemiye gitti.

Ancak geminin bordasında çarşafa yazılı İngilizce “Help” yazısını fark eden dernek üyeleri, akşam saatlerinde hücum botlarıyla gemiye çıkarma yaptı.

Gemiye ulaşmasının ardından 5 kişiden oluşan mürettebatın yaklaşık 5 aydır gemide mahsur kaldığı öğrenilince bir insanlık dramı ortaya çıktı.

Dışarıyla hiçbir şekilde iletişim kurmayan ve yasalar gereği karaya da çıkamayan mürettebatın yağmur suyu ve denizde avladıkları balıklarla beslendikleri öğrenildi.

Yorumlar (1)
BİRİSİ 6 yıl önce
YANLIŞ BİR ÜLKEDE AÇ KALMIŞLAR. AÇ KALACAKSAN GAVUR MEMLEKETLERDE AÇ KALACAKSIN Kİ KİLİSELER O BÖLGENİN YETKİLİLERİ VE GAVUR VATANDAŞLARI

YAR DIM ELİ UZATSIN. BİZİM CAMİLER HERDAİM YARDIM PARASI TOPLAMAKTAN FIRSAT BULUP TA SİZE Mİ YARDIM EDECEK.

28
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü