banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Yunanistan'da Gemiler Denize Açılmayacak

Tüm gemi tiplerindeki denizci ve gemi çalışanlarının 48 saatlik grevlere gidecek olması nedeniyle gemiler limanlarda bağlı kalacak.

GÜNCEL 19.03.2012, 06:32
Yunanistan'da Gemiler Denize Açılmayacak

Yunanistan Denizcilik Federasyonu’nun almış olduğu karar çerçevesinde 19 Mart 2012 Pazartesi gününden itibaren tüm gemi tiplerindeki denizci ve gemi çalışanlarının 48 saatlik grevlere gidecek olması nedeniyle gemiler limanlarda bağlı kalacak.

Azınlıkça Online ekibinin Türkçeye çevirdiği habere göre, denizcilerin yapacağı grevin, özellikle adalara yapılan yiyecek tedariki konusunda ciddi sıkıntılara yol açması bekleniyor. Yapılacak grevlerle ilgili olarak resmi kurumlara bildirge gönderen Yunanistan Denizcilik Federasyonu, Nisan ayı başlarında Ulusal Sağlık Hizmetleri Kurumu’na dahil edilecek olan Denizci Evi’nin bağımsız kalmasını ve Denizcilik İş Bulma Ofisi’nin lağvedilmeyerek İş ve İşçi Bulma Kurumu OAED’e entegre edilmesini, denizcilerin emekli maaşlarının kesintiye uğramamasını ve son olarak 2012 yılı için Toplu İş Sözleşmesi imzalanmasını talep ediyor.

Öte yandan Girit adasındaki kurum ve tarım üreticileri ile Kiklades adaları Ticaret Odası, Yunanistan Denizcilik Federasyonu ile Vatandaşı Koruma ve Denizcilik Bakanlıklarına gönderdiği mektuplarla, grevde süresince ürünlerin adaya ulaştırılmasının sağlanması konusuna bir çözüm bulmalarını talep ederken, grevin adalarda büyük mali zarara yol açacağına vurgu yapıyorlar.

Yorumlar (1)
tayfun nuhlar 9 yıl önce
Meis e erzak ve yolcu taşıyan Diagoras ferybotu yola çıkmış ve Meis e varmak üzere....
7
açık
banner102