banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Yunan Tankere Gine Körfezi'nde Korsan Saldırısı!

Ürün tankeri ERRINA'nın Gemi Güvenlik Alarm Sistemi'ni çalıştırmasıyla 22 Ekim sabahı Gine Körfezi'nde saldırıya uğradığı anlaşıldı.

GÜNCEL 23.10.2020, 09:36 23.10.2020, 09:50 Halit Emre İbrahimoğlu
Yunan Tankere Gine Körfezi'nde Korsan Saldırısı!

Yunanistan merkezli Smart Tankers yönetimindeki Errina isimli tankerin Gemi Güvenlik Alarm Sistemi'ni çalıştırmasıyla 22 Ekim sabahı Gine Körfezi'nde saldırıya uğradığı anlaşıldı.

Tankerin, 2019'da inşa edildiğinden beri Gine Körfezi'de faaliyet gösterdiği gelen detaylar arasında. Kamerun Limbe Terminali'nden ayrılan geminin 20 Ekim tarihli son AIS sinyali Gine Körfezi Sao Tome'nin batısından geldi. Geminin alarm sinyali verildiği sırada çoktan saldırıya uğrayıp uğramadığı belirsizliğini koruyor.

Saldırıdan bi gün sonra 23 Ekim'de geminin AIS sistemi hala kapalı ve herhangi bir haber alınamadı. Saldırının gerçekleştiği bölgede herrhangi bir güvenlik/donanma gemisi de olmadığı belirtiliyor.

Gemilerin saldırıdan bir kaç saat sonra AIS sistemini açarak ve yetkililere olayı ayrıntılı olarak anlatması gerekiyor. Errina isimli geminin bu kadar uzun süre ortadan kaybolması akıllara geçmişteki uzun süreli korsan saldırılarını getiriyor. Geçmişte korsanlar İçindeki yakıtı veya yükü almak için gemileri günlerce alıkoyabiliyordu.

Kaynak: DenizHaber.Com Özel Haber
Yorumlar (0)
10
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102