Yücel Hoca'yı Ebediyete Uğurladık

Arşiv konusundaki eksikliği her zaman dile getirilen Türk denizciliği, en donanımlı değerlerinden birini daha yitirdi. Yücel Hoca'yı Ebediyete Uğurladık.

Yücel Hoca'yı Ebediyete Uğurladık

Yücel Hoca'yı Ebediyete Uğurladık

Arşiv konusundaki eksikliği her zaman dile getirilen Türk denizciliği, en donanımlı değerlerinden birini  daha yitirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yücel Odabaşı sevenlerinin omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.

Odabaşı için ilk tören İTÜ Taşkışla Yerleşkesi'nde düzenlendi.

Törene Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboğlu da katıldı. Törende yaptığı konuşmada, İTÜ'de birçok değerli öğretim üyesini ebediyete uğurladıklarını belirten Naiboğlu, ''Yücel Hoca, daha önceden ebediyete uğurladığımız hocalarımız gibi, Türk denizciliğinin adam yerine konulmasını sağlayan kişilerden biriydi.'' dedi.

İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahsen Özsoy da, Odabaşı'nın dopdolu bir akademik yaşamı olduğunu ifade ederek, ''Onun yaşamını yitirmesi büyük bir kayıp. Üniversitemiz adına tanrıdan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyorum'' diye konuştu.

Türk Loydu Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Mustafa İnsel de, Prof. Dr. Odabaşı'nın vakfın bayrağını daha da yukarılara taşıdığını ifade etti.

Odabaşı'nın cenazesi, yerleşkedeki törenin ardından Teşvikiye Camisi'ne getirildi. Camide, Odabaşı'nın eşi İrene Odabaşı ve oğlu Yıldırım Odabaşı taziyeleri kabul etti.

Cenaze namazına başta Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım olmak üzere, Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Deniz Ticaret Odaları Konsey Başkanı Erol Yücel, Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Metin Kalkavan, DTO Meclis Başkanı Cengiz Kaptanoğlu, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakçı, Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Müdürü Cemalettin Şevli, SEDEFED Başkanı Çetin Nuhoğlu, Türk Loydu Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Mustafa İnsel de, İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy, Vapur Donatanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Duman, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Kamil Sağ, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nil Güler ve denizcilik sektöründen adını sayamadığımız binlerce katıldı.

Teşvikiye Camii’nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası merhum Yücel Odabaşı’nın Türk bayrağına sarılı tabutu omuzlar üzerinde cenaze arabasına konuldu. Feriköy mezarlığına büyük bir konvoy halinde getirilen naaş, burada defnedildi. Sevgili Yücel Hocamıza Allah’tan rahmet, kederli Ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Yerinde rahat uyu hocam. Sevgi ve dualarımız hep seninle olacak ve seni hiç unutmayacağız.

yucel-hocavefat.gif
  
yucel-hoca.gif

 

yucel-hoca3.gif

yucel-hoca7.gif

yucel-hoca4.gif

yucel-hoca6.gif

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat birecik
murat birecik - 10 yıl Önce

I am very saddened to hear about the death of Prof Odabasi, he was a very bright but practical academic and a real gentleman.Neil Patterson

IMT

Cevat Atilhan
Cevat Atilhan - 10 yıl Önce

Hocam senden con sey ogrendik. Daha gecen hafta kizmistin Danimarkilalar ile ilgili yorumlarima, her zamanki babacanliginla evladim diye baslayarak basmistin kufuru. Hayat ne kadarda kisa. Ansizin gidiverdin. Mekanin cennet olsun.

yakup çavdar
yakup çavdar - 10 yıl Önce

Gemi İnşaanın Duayeni Sayın Prof.Dr.YÜCEL ODABAŞI Hocamıza Allah'tan Rahmet,geride kalan kederli ailesinede Allah'tan sabırlar vermesini diliyoruz.Denizcilik Sektörünün başısağolsun...!

necip               nalbantoğlu
necip nalbantoğlu - 10 yıl Önce

Hocamızı tarif etmeye çalışan dostların ifadeleri hep eksık kalmış.Ben burada tamamlamak istedim ama satırlar yetmez bunu biliyorum.Bu itibarla 3 kelimeye sığındım.YERİN ASLA DOLMAYACAK Hoşçakal Yücel Hocam üniversitedeki öğrenciler,Tersanedeki mühendisler,işçiler,sendikadaki dostların,müdüriyet binalarındaki arkadaşların hepsi seni çok özleyecek. YERİN ASLA DOLMAYACAK necip

zümrüt ocan
zümrüt ocan - 9 yıl Önce

üzerimizde çok hakkı vardı.yücel hocamıza allah'tan rahmet ailesine sabırlar diliyoruz.allah rahmet eylesin.mekanı cennet olsun

ZÜMRÜT OCAN VE AİLESİ

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176