banner191

banner148

banner179

banner176

Yıldırım'dan İran’a: “Nabucco’ya hoş geldiniz"

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım İranlı Ulaştırma Bakanı’na, “Şüphesiz İran’ın Nabucco Projesi dışında olması asla ve asla beklenemez. Nabucco’ya hoş geldiniz” dedi.

GÜNCEL 28.09.2009, 20:28
Yıldırım'dan İran’a: “Nabucco’ya hoş geldiniz

Yıldırım'dan İran’a: “Nabucco’ya hoş geldiniz"  
 
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım İranlı Ulaştırma Bakanı’na, “Şüphesiz İran’ın Nabucco Projesi dışında olması asla ve asla beklenemez. Nabucco’ya hoş geldiniz” dedi.


10. Ulaştırma Şurası’nın Bakanlar Oturumu’nda katılımcı bakanlar ülkelerindeki ulaştırma yatırımları hakkında bilgi verdiler. Oturumun sonunda ise katılımcıların sorularını yanıtladılar.

Sorular içinde en ilginci İranlı Ulaştırma Bakanına yöneltilen, “Nabucco Pojesi’nde en büyük gaz üreticisi olmanıza rağmen neden yer almadınız, ya da davet mi edilmediniz” sorusuydu.

İranlı Ulaştırma Bakanı İran’ın Rusya’dan sonra dünyanın en büyük ikinci gaz üreticisi olduğunu anımsattı ardından, “Bu soruyu dostum, kardeşim yanıt vermeli, çünkü bu projeyi başlattıklarında İran’ı dahil etmediler ama umut ediyorum gelecekte biz de bu projeye katkı sağlarız” dedi.

Meslektaşının bu sözleri üzerine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “ Nabucco bir ülkenin değil, Avrupa’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Kuzeye herkesin paylaştığı bir insanlık ve evrensel barış projesidir. Şüphesiz İran’ın bu proje dışında olması asla ve asla beklenemez. Hoş geldiniz Nabucco’ya” sözleriyle karşılık verdi.  

İranlı Bakan bu sözler karşısında Yıldırım’a teşekkür ederek “İran ve Türkiye kardeş ülkelerdir” dedi.

ABD'nin İran'ın Nabucco Projesi'ne katılmasına karşı olduğu biliniyor.


 
 
 
 

Yorumlar (2)
murat birecik 10 yıl önce
“Nabucco Pojesi’nde en büyük gaz üreticisi olmanıza rağmen neden yer almadınız, ya da davet mi edilmediniz?”...sorusu,

bir tuzak soru olup; maalesef her iki ülke'nin ulaştırma bakanı da, bu tuzağa düşmüşlerdir.sn. binali yıldırım'ın, ne kadar yorgun ve de gergin olduğunu

gözleyebiliyoruz...dolayısıyla, dikkatini yönetemiyor olabilir.

lakin, moderatör'ün, derhal müdahale edip, bu tuzağı savuşturması gerekirdi...saygılarımla

murat birecik

murat birecik 10 yıl önce
ben, associated press'in yalancısıyım, vallahi;NEW YORK – The Obama administration is planning to push for new sanctions against Iran, targeting its energy, financial and telecommunications sectors if it does not comply with international demands to come clean about its nuclear program, according to U.S. officials.The officials said the U.S. would expand its own penalties against Iranian companies and press for greater international sanctions against foreign firms, largely European, that do business in the country unless Iran can prove that its nuclear activities are not aimed at developing an atomic weapon.Among the ideas being considered are asset freezes and travel bans against Iranian and foreign businesses and individuals who do business in those areas, the officials said. The officials spoke Monday on condition of anonymity because the measures were still under review.The proposed sanctions would largely focus on investment in Iran's energy infrastructure and development, the officials said. Until now, the sanctions have dealt mainly with companies and people suspected of buying or selling weapons of mass destruction or their components.Diplomats from the five permanent members of the U.N. Security Council — Britain, China, France, Russia and the United States — as well as Germany meet with Iran's top nuclear negotiator on Thursday to press once again an offer of incentives for Iran to halt suspect activity...saygılarımla

murat birecik

25°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?