banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Yemen'i silah manyağı yaptık!

Türk mürettebatlı gemilerle Yemen’e gönderilen ve 4 partisi yakalanan silah sayısı, 55 bine ulaştı.

GÜNCEL 13.07.2013, 11:57
Yemen'i silah manyağı yaptık!

Yemen'i silah manyağı yaptık

Türk mürettebatlı gemilerle Yemen’e gönderilen ve 4 partisi yakalanan silah sayısı, 55 bine ulaştı. Son olarak da Umman polisi Türkiye’den yüklenip Yemen’e gönderilen 30 bin silah ele geçirdi.

ANKARA - Türk bandıralı ya da mürettebatlı gemiler ile taşınan ve Yemen’e ulaştırılmak istenen yeni bir parti silah daha yakalandı.  Yemen’e giden bir gemi, Umman’da 30 bin 393 tabanca ile ele geçirildi. Gemi personeli 9 kişi gözaltına alındı.

Bir süre önce de bisküvi kutularında 120 milyon dolar değerinde 5 bin 412 silah, Aden Limanında ele geçirilmiş, daha sonra da aynı yerde ‘’Plastik ev eşyası’’ olarak beyan edilen konteynerlerin içinde 115 adedi T-14 tipi Türk malı, 3 bin 780 adet tüfek bulunmuştu. Geminin Mersin’den yükleme yaptığı ortaya çıkmıştı.

GENERAL’İN KUŞKULU ÖLÜMÜ

Geçen yıl Kasım ayında Yemen’e bisküvi kutularında sokulmak istenen 5 bin 412 silaha el konulmuştu. Silahları bulan ve kargoyu teslim almaya gelenlerin verdiği 50 bin dolarlık rüşveti reddeden 37 yaşındaki Tuğgeneral  El-Hassani, Yemen Devlet Başkanı El Hadi tarafından madalya ile ödüllendirilmişti.

Arap basını, silahların ülkenin en zengin isimlerinden olan, Müslüman Kardeşler lideri Hamid El Ahmar’a gittiğini öne sürmüştü. Bu olaydan bir ay sonra silahları bulan ve rüşveti reddeden, 37 yaşında Yemenli General, kuşkulu bir kalp krizi sonrası ölmüştü.

TRAVMATİK TABANCA

2011 yılında da Birleşik Arap Emirlikleri üzerinden Yemen’e götürülmek istenen, 4,5 milyon dolar değerinde, 16 bin adet travmatik tabanca ele geçirilmiş ve tabancaların Türkiye’den gönderildiği ortaya çıkmıştı. Plastik mermi atan ancak namlusu değiştirilerek normal silaha da çevrlebilen bu tabancaları, İstanbul Dudullu’da imal eden fabrikanın sahibi ile bir ortağı tutuklanmıştı.

Yemen’e 2011 yılından bu yana partiler halinde gönderilen silahlarla ilgili TBMM’ye soru önergeleri de verildi. CHP’li Ali Özgündüz, Ali Ediboğlu ve MHP’li Lütfü Türkkan’ın önergelerini cevaplandıran Gümrük Bakanı Hayati Yazıcı ile, Dıişişeri Bakanı Ahmet Davutoğlu, olaylarla ilgili Mersin Cumhuriyet Başsavcılığının açtığı soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Yorumlar (2)
cemalettin kaplan 6 yıl önce
plastik boncuk atan silahi siz hicbir sekilde gercege dönüstüremsiniz.
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 6 yıl önce
Batılıların kışkırtmalarıyla,Müs lümanlarda mevcut mezhep ve tarikat
çekişmeleri sonucu Batılıların silah fabrikaları harıl hnarıl çalışarak Müslümanlara silah satıyorlar. Dünyada birbirleriyle savaşan Müslümanlardan başka savaşan kalmadı. Bundan kurtulmanın tek yolu Kur'an'ı nüzül sırasına göre okumaktır. Böyle olursa Allah'ın Hazreti Muhammed'e indirdiği ilk sure olan ALAK Suresinndeki "OKU" buyruğu ve ikinci inen sure olan KALEM suresinde "KALEME VE SATIR SATIR YAZDIKLARINA AND OLSUN," buyruğu ile birleşince, tüm Müslümanlar en yüksek düzeyde eğitim yapmalarının gereğini anlayacaklarından mezhep ve tarikat ayrılıklarından dolayı savaşmalarının anlamsız olduğunu anlayarak savaşmayacaklar ve kazandıklarını, mill servetlerini refahları için harcvayacaklardır. Ey ilahiyatçılar, ey imama hatip okulu möezunları tevbe ederek bundan sonra Kur'an'ı Mushaf olarak değil Kur'an olarak herkesin ana dilinde anlayarak okumaları geretiğini neden söylemiyorsunuz? Suskunluğunuzun büyük günahı için şu mubarek günde dua ediyorum, Allah yhardımcınız olsun. www.refikakdogan.com
23°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?