banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Yat tekne bot ve yelkenliler karaya çıkıyor

BOAT İZMİR - 2. Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı için geri sayım başladı

GÜNCEL 27.04.2014, 00:02
Yat tekne bot ve yelkenliler karaya çıkıyor

Yat, tekne, bot ve yelkenliler karaya çıkıyor

 BOAT İZMİR - 2. Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı için geri sayım başladı. 7 Mayıs 2014 Çarşamba günü kapılarını açacak fuar, deniz sevdalılarını İzmir'de buluşturacak. Kültürpark'ta düzenlenecek fuar, 11 Mayıs Pazar gününe kadar açık kalacak. İzmir'in deniz şehri olduğunu ve İzmirlilerin denizle henüz fazla buluşmasını istediklerini belirten İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, "Fuarımızı önemsiyor, İzmir'de bir denizcilik bayramı olarak düşünüyoruz." dedi.

İzmir ve Ege Bölgesi'nde denizciliğe yönelik önemli potansiyel olduğunu kaydederek, "2012 yılında düzenlediğimiz BOAT İZMİR müddetince katılımcı ve ziyaretçilerle yaptığımız anket çalışmalarında, fuarımızın ilerleyen yıllarda gelişeceğine, hem sektörün hem de bölgenin bu potansiyeli taşıdığına konusunda olumlu yaklaşımlar aldık. Öncelikli hedefimiz, fuarımızı geliştirmek ve bu potansiyelin açığa çıkmasına katkıda bulunmak. Lüks, pahalı tekne ve yatların yanında her keseye makul teknelerin sergileneceği fuarımıza tüm deniz severleri bekliyoruz." diye konuştu. Sektörün önde gelenlerinin boy göstereceği BOAT İZMİR'de yaklaşık 200 firma, dünya markası ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Fuarda yat, tekne ve yelkenlilerin yanında tekne ve deniz aksesuarlarıyla yapım malzemeleri yer alacak. Ayrıca marina donanımları, su sporları ekipmanları, giyim ve aksesuarlar, deniz kurtarma ve ivedi vaziyet malzemeleri, güvenlik ve alarm sistemleriyle deniz turizmi de tanıtılacak. 2012 yılında 151 katılımcıyla tek holde yapılan fuar, bu yıl 2 ve 3 no'lu hollerde, yaklaşık 200 firmanın katılımıyla düzenlenecek. Ticari boyutuna ilave olarak eğitim, sosyal ve kültürel boyutlarına da ehemmiyet verilen fuarın ziyaret saatleri ise 12.00-21.00 arası. Profesyonel ve son tüketiciye açık olan BOAT İZMİR'in giriş fiyatı 5 lira olarak belirlendi. BOAT İZMİR İzmir Büyükşehir Belediyesi evsahipliğinde, İZFAŞ tarafından İzmir Tekne İmalatçıları Derneği, Deniz Ticaret Odası, Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği, Gemi Mühendisleri Odası, İzmir Ticaret Odası ve KOSGEB'in destekleriyle düzenleniyor.

Yorumlar (1)
YAT YAPIMCILARI 6 yıl önce
DTO İzmir Şubesi eski yönetim kurulu şimdi Meclis Başkanı olan Sn. Geza Dologh'un hallettik dediği Çaltıdere Projesi ne oldu.Özür dileyin hiç olmazsa.DTO Üyeliğinden çıkıp kendimiz uğraşalım.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?